Polskie Radio Dzieciom

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
Wystawa To tu, to tam w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie  Muzeum dla Dzieci.
Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci.Foto: mat. pras.

W muzeum działa biblioteka, sala kinowa, w której odbywają się pokazy filmowe, są tu realizowane targi, wydarzenia specjalne, spotkania autorskie, warsztaty i seminaria. Zespół Państwowego Muzeum Etnograficznego w różnorodnej formie zachęca dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Dzieci są dla nas taką szczególną grupą odbiorców – tłumaczy na antenie Polskiego Radia Dzieciom Paulina Niemczyk z działu edukacji Państwowego Muzeum Etnograficznego. Muzeum dla Dzieci funkcjonuje już od dziesięciu lat i jest to jedyna taka przestrzeń w Polsce, gdzie organizowane są wystawy o specyfice skierowanej do młodego odbiorcy. 

Są to przestrzenie kolorowe, interaktywne, skupione na odbiorze za pomocą wielu zmysłów. Podstawą przekazywania informacji nie są suche wykłady. - My tutaj stawiamy na doznawanie wieloma zmysłami i przekazywanie tej wiedzy właśnie przez doświadczenie – mówi Paulina Niemczyk. Jedną z przestrzeni, która pozwala zwiedzającym na dokazywanie, jest wystawa "To tu, to tam". 

Po więcej na temat Państwowego Muzeum Etnograficznego odsyłamy do załączonej audycji.  


Posłuchaj
59:24 2022_04_10 21_00_24_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Państwowe Muzeum Entograficzne w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym wystawę "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 

Audycja: Kulturalna Strefa

Prowadzi: Martyna Chuderska

Gość: Paulina Niemczyk – dział edukacji Państwowego Muzeum Etnograficznego

Data emisji: 10.04.2022

Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj więcej:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Migane Wiersze". Nauczmy się świata ciszy - rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 13:51
Czy poezję dla dzieci można atrakcyjnie przedstawić używając gestów i mimiki, systemem znaków umownych, tak,  żeby poznały je osoby głuche? Tego zadania po raz kolejny podjęli się twórcy projektu "Migane wiersze", który w tym roku ma swoją drugą odsłonę. Wybitni aktorzy między innymi Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Anna Dymna, Jarosław Boberek użyczyli swoich głosów czytając poezję na głos, a wiersze na język migowy tłumaczyła Marta Abramczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mały Koneser – Wielkie Święto Książki" i "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 18:59
W dniach 9-10 kwietnia odbyła się pierwsza edycja festiwalu wydawnictw dla dzieci i młodzieży – Mały Koneser – Wielkie Święto Książki! W Centrum Praskim Koneser można było spotkać 21 najlepszych polskich wydawnictw książek dziecięcych i młodzieżowych. W części dla młodego czytelnika przewidziano warsztaty i zabawy plastyczne z Piotrem Sochą, warsztaty wokół książek "Piżamorama" z wydawnictwem Wytwórnia, była niespodzianka od Justyny Bednarek, która przedpremierowo przeczytała książkę, którą właśnie pisze. 
rozwiń zwiń