X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Szanowny Panie" i "Jak się kochamy w domu?". Rozmowa z Klaudią Paź

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 13:47
Całkiem niedawno wydała swoją pierwszą powieść zatytułowaną "Szanowny Panie", a jej powstanie wiąże się z komediodramatem "Jak się kochamy w domu?" granym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Jest to ponadczasowa i wielowymiarowa historia w trzech jednoaktówkach o budowaniu i rozpadzie relacji między ludźmi. Muzykę skomponowała Urszula Borkowska, a teksty stworzył Kamil Banasiak. Utwory wykonane na żywo przez utalentowanych muzyków są komentarzem i dopełnieniem akcji scenicznej.
Klaudia Paź napisała książkę Szanowny Panie, żeby przenieść się do czasów, kiedy wszystko było możliwe, a miarą możliwości były tylko chęci i poczuć się lżej.
Klaudia Paź napisała książkę "Szanowny Panie", żeby przenieść się do czasów, kiedy wszystko było możliwe, a miarą możliwości były tylko chęci i poczuć się lżej.Foto: Shutterstock/Chinnapong

Klaudia Paź napisała książkę "Szanowny Panie", żeby przenieść się do czasów, kiedy wszystko było możliwe, a miarą możliwości były tylko chęci i poczuć się lżej. Choć nie jest to jej debiut, jest to pierwsza książka, którą wydała. Swoje pierwsze próby pisarskie podejmowała w dzieciństwie pisząc pamiętnik, a tytuł z literatury dziecięcej, który mógł mieć wpływ na przyszłą twórczość Klaudii to "Pchła Szachrajka". Właśnie do Szachrajki podobna jest bohaterka książki "Szanowny Panie", Laura.

Klaudia Paź na stałe związała się z teatrem, pisząc sztuki teatralne. Jak zdradziła, ma wiele pomysłów.  

Posłuchaj
59:51 2022_05_01 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 "Szanowny Panie" i "Jak się kochamy w domu?". Rozmowa z Klaudią Paź

W dziele Klaudii pojawiają się liczne nawiązania do muzyki, które nie są w żaden sposób przemyślane. "Po prostu pisałam tę scenę i słyszałam tę piosenkę w głowie, więc tak to samo wyszło" – tłumaczy autorka. Piosenki są różnorodne, sprawiające wrażenie pochodzących z różnych światów, ale doskonale korespondują z naturą głównej bohaterki, która początkowo może nas nieco irytować, możemy się z nią nie zgadzać, ale szybko zostaniemy wciągnięci w wir historii i nie tylko zechcemy dowiedzieć się, co było dalej, ale też dojdziemy do zaskakujących wniosków.  

Audycja: Kulturalna Strefa (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Klaudia Paź - dramatopisarka
Data emisji: 01.05.2022
Godzina emisji: 21:00.

Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj także:*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Kulturalnej strefie" w Polskim Radiu Dzieciom rozmowa o 10. edycji festiwalu "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 12:50
To już dziesiąta odsłona festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach. Propozycje programowe obejmują "10 na 10", czyli dychę polskich produkcji filmowych dla dzieci i młodzieży na 10-lecie Kina w Trampkach, konkursy filmów dziecięcych czy konkursy filmów młodzieżowych. Będzie też „Naturalnie”, czyli cykl filmów związanych z naturą i jej tajemnicami czy prezentacja filmów stworzonych przez młodych widzów. Nie zabraknie także konkursu fotograficznego Niewidzialny Przyjaciel – Dzikie Zwierzęta Warszawy i konkursu na scenariusz filmowy Napisz Scenariusz i Zachwyć Młodego Widza. 
rozwiń zwiń