X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Za nami 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 14:46
"Kulturalna Strefa" wyjątkowo nie ze studia Polskiego Radia Dzieciom, lecz z wrocławskiego Teatru Lalek, gdzie odbywa się 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. We Wrocławiu Dzień Dziecka trwa aż pięć dni, a na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmowa z Marią Wojtyszko i Jakubem Kroftą, którzy są odpowiedzialni za to, co dzieje się w Teatrze Lalek z okazji święta wszystkich dzieci – Międzynarodowego Dnia Dziecka!
Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu 2022_Patronat medialny PRD.
Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu 2022_Patronat medialny PRD.Foto: mat. pras.

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci powrócił po bardzo długiej przerwie. Poprzednia edycja miała miejsce cztery lata temu. Hasło przyświecające tegorocznej odsłonie to „poszerzenie pola lalki”, co odzwierciedla zmiany, jakie zachodzą w teatrze. - Lalki są środkiem wyrazu, który też ma prawo do rozwoju- mówi Jakub Krofta. Czasami efektem tego rozwoju jest ustępowania miejsca tradycyjnych lalek innym, nieco bardziej nowatorskim rozwiązaniom. 

Posłuchaj
60:02 2022_05_29 20_59_53_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Dzień Dziecka w Teatrze Lalek we Wrocławiu

 

Teatr dla dzieci to nie tylko teatr lalek, a teatr lalek, to nie tylko teatr dla dzieci! Na widowni siedzą przecież nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy przyprowadzili swoje pociechy. Śmiało można więc powiedzieć, że teatr jest przestrzenią międzygeneracyjną i może skłaniać do refleksji na różnych płaszczyznach. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci obejmuje teatry oryginalne i odkrywające nowe środki wyrazu, czyli takie, które wychodzą poza stereotyp teatru dla dzieci. 

Oprócz licznych spektakli podczas 6. Przeglądu Teatru dla Dzieci na uczestników czekają interdyscyplinarne warsztaty artystyczne oraz spotkania z twórcami i aktorami. Niektóre ze spektakli zostały obudowane warsztatami. - Ważne w tym, że są warsztaty jest to, że widzowie mają szansę nie tylko przyjmować pewną energię, ale też ją oddawać” – zauważa Maria Wojtyszko. 

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci powrócił po bardzo długiej przerwie. Patronat medialny PRD. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci powrócił po bardzo długiej przerwie. Patronat medialny PRD.

Więcej o przebiegu wydarzenia w Kulturalnej Strefie na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji!

Audycja: Kulturalna Strefa (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Maria Wojtyszko i Jakub Krofta - organizatory
Data emisji: 29.05.2022
Godzina emisji: 17:00

Czytaj dalej: 
"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego
W "Kulturalnej strefie" wizyta w Zaułku Animacji
9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także

Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 08:00
Już po raz dziewiąty we Wrocławiu odbywa się jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, rodziców, opiekunów oraz całych rodzin. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca. W tym roku w kilku lokalizacjach – Teatr Polski (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu i Impart. W programie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" m. in. goście z Norwegii, Hiszpanii i Czech. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci z Bullerbyn". Za nami premiera w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:34
Teatr Lalka kończy sezon wyjątkową premierą w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Na deskach teatru zobaczymy bohaterów książki "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren, a wcielą się w nich: Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Bartosz Krawczyk, Magdalena Pamuła, Olga Ryl-Krystianowska, Hanna Turnau, Michał Wójtowicz. Muzykę do spektaklu napisał Igor Nikiforow, gość audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń