Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" rozmowa z laureatami plebiscytu "Słoneczniki 2023"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 13:02
W ostatni poniedziałek poznaliśmy laureatów plebiscytu "Słoneczniki 2023" w Warszawie. Już po raz dwunasty nagrodzono wydarzenia, "które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką". W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom, o tych wyjątkowych inicjatywach opowiedzieli ich twórcy: Ewa Piotrowska, Katarzyna Wróbel i Maciej Bekier. Zapraszamy!
W Kulturalnej strefie rozmowa z laureatami plebiscytu Słoneczniki 2023
W "Kulturalnej strefie" rozmowa z laureatami plebiscytu "Słoneczniki 2023"Foto: PR

Posłuchaj
59:06 2023_09_24 21_00_11_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 24 września godz. 21:00 

W kategorii "Sztuki wizualne" doceniono spektakl Teatru Baj "Dziewczynka ze skrzypcami", w kategorii "Ruch" nie mieli sobie równych "Klaunadzińscy" czyli Latający Teatr Sztuki Ciała, a inteligencję przyrodniczą zdaniem jury najlepiej rozwijał nagrodzony w kategorii "Przyroda" Uprzejmy Łoś.

Tegoroczni laureaci odwiedzili Polskie Radio Dzieciom. W "Kulturalnej Strefie" o swoich pro-dziecięcych działaniach opowiedziały dyrektor Teatru Baj - Ewa Piotrowska (tę stołeczną scenę doceniono w kategorii "Sztuki wizualne" za spektakl "Dziewczynka ze skrzypcami"), oraz Katarzyna Wróbel z Teatru Sztuka Ciała - któremu za spektakl "Klaunadzińscy" przyznano nagrodę w kategorii "Ruch". Zaś inteligencję przyrodniczą młodych odbiorców zdaniem słonecznikowego  jury w tym roku najlepiej rozwijały weterynaryjne warsztaty dla dzieci prowadzone pod tajemniczym szyldem Uprzejmego Łosia. O tych zajęciach w programie Martyny Chuderskiej opowiedział  też ich twórca - dr. Maciej Bekier. 

Warszawskie nagrody "Słoneczników" przyznano już po raz dwunasty. Kraków, Warszawa i Katowice -  plebiscyt portalu Czas Dzieci.pl od lat nagradza organizowane w tych miastach wydarzenia, "które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką".

Audycja: Kulturalna strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 24.09.2023.
Godzina emisji: 21.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

W PRD o projekcie "Świteź" w formie gry karcianej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 10:10
"Świteź" to gra karciana, która powstała z myślą o młodych ludziach, którzy na co dzień niechętnie sięgają po klasykę, a jednak nie stronią od literatury fantastycznej i gier. Celem przyświecającym twórcom projektu jest popularyzacja utworów Adama Mickiewicza i przedstawienia ich w sposób inny niż dotychczas. Koniec z nudnymi lekturami, przyszedł czas na "Ballady i Romanse".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Butenko dla małych i dużych". Siedem dekad kariery artysty

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 14:47
– Te rysunki po trzech, czterech, pięciu dekadach wciąż bawią, to jest miara najwyższa i w przypadku prac pokazywanych w muzeum, niezwykle cenna – podkreślił Paweł Płoski, dyrektor Muzeum Karykatury – W jakimś stopniu możemy uznać Butenkę za jednego z klasyków polskiego powojennego humoru w ogóle. Po więcej o wystawie "Butenko dla małych i dużych" w Muzeum Karykatury odsyłamy do poniższego artykułu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Kulturotece o Latającym Teatrze Sztuki Ciała

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 14:39
Postaci występujące w spektaklach Latającego Teatru Sztuki Ciała bywają latające, a i sam teatr nie ma stałej sceny i siedziby. Co więcej, potrafi być w dwóch miejscach jednocześnie. – Dla mnie teatr to jest miejsce spotkania – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Anna Ługowska, aktorka i współtwórczyni Latającego Teatru Sztuki Ciała – Szukamy tego autentycznego spotkania w różnych miejscach: czasami na ulicy, czasami w parku, czasami na scenie wśród teatralnych świateł, ale chodzi nam przede wszystkim o to, żeby z tym naszym odbiorcą na chwilę spojrzeć na siebie nawzajem i zapomnieć o całym świecie.  
rozwiń zwiń