X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Źródełko" na dobry koniec wakacji

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 12:00
"W orszaku wesołym wędrujmy do szkoły, nauka nas czeka i praca. Choć dobrze nam było na polu i w lesie, lecz czas już do szkoły powracać - takimi melodyjnymi słowami po wakacjach przywitała nas pani Maria Bienias.
Audio
  • "Źródełko" na dobry koniec wakacji (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Maria Bienias wspomniała też wakacje swojego dzieciństwa – żniwa, jeżdżenie na wozie i budowanie zamków ze snopów zboża. Poznaliśmy małą Nadię, która w pięknym ogrodzie pełnym kwiatów i owadów, w domu pana Józefa Brody w Koniakowie uczyła się grania na rogu. Z kolei Paula Kinaszewska opowiedziała nam o dożynkowych tradycjach wieńczących prace w polu i zdradziła, z czego na wsi robiono złoty wieniec. Do tego przestraszyliśmy niedźwiedzia, dowiedzieliśmy się, które małe zwierzątka przynosiły szczęście i poznaliśmy przygody pewnego czarnego barana, który wybrał się do miasta.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycjiŹródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 8.09.2019

Godzina emisji: 11.00

 gs

Zobacz także

Czytaj także

Kultura ludowa dla dzieci. Rusza "Źródełko"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 09:00
Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na nowy cykl audycji o skarbach kultury i muzyki ludowej, przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Źródełko" dla najmłodszych. Niedzielna premiera

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 08:00
- Dawniej nie świętowano urodzin, ale imieniny. Prezenty dostawał nie tylko ten, kto obchodził imieniny, ale też osoba, która składała życzenia - opowiadała w audycji Maria Bienias.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malujemy Wiosnę dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:35
Nadejście wiosny to moment kiedy świat budzi się do życia, a nowe pomysły do zabawy - pojawiają się na każdym kroku - przekonywali goście "Źródełka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rymowanki o świnkach - nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 11:30
W "Źródełku" dowiedzieliśmy się, czym jest folk, poznaliśmy rymowanki o świniach, usłyszeliśmy, jak po francusku grać polską muzykę ludową i sprawdziliśmy, jak bawić się przy bębenku obręczowym i skrzypcach. Było mnóstwo muzyki - czasem bardziej, czasem mniej zaskakującej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecięce "Źródełko" na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 12:00
Wakacje to czas podróży - bliższych i dalszych. Dlatego w letnim "Źródełku" wyruszyliśmy w poszukiwaniu muzyki tradycyjnej na całym świecie.
rozwiń zwiń