X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Kupim sobie wózecek"... Poznaj dawne dziecięce wyliczanki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 14:30
Dziecięce ludowe piosenki o chłopakach i burakach i wózeczku, a także śmiejącym się do nas i pachnącym wiosną świecie zaśpiewała nam w "Źródełku" pani Maria Bienias.
Audio
  • Dawne dziecięce zabawy i wyliczanki z polskiej wsi (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dina Uretski

„Ani ja, ani ty, nie umiemy roboty, kupim sobie wózecek, bodziem wozić piosecek, a na tym piosecku posadzimy arbuzy; arbuz, arbuz, arbuzy, wszystkie chłopcy łobuzy” - zaśpiewała słynna mazowiecka artystka, która opowiedziała nam także o odbywających się na korytarzu, w remizie i na boisku szkolnych teatrzykach, w których bardzo chętnie występowała. Za to pan Józef Broda wśród gdaczących na podwórku kur pokazał, jak stworzyć prosty instrument z kawałka słomy i gęsiego pióra.

Paula Kinaszewska wyjaśniła zaś, co to znaczy ozdabiać melodię i dlaczego brzmi ona wtedy nie tylko ładniej, ale też jeszcze lepiej się do niej tańczy! Do tego poznaliśmy dwa wyjątkowe zespoły z dwóch różnych zakątków świata, które spotkały się, żeby stworzyć dla nas piękną melodię opisującą podróż po stepie wczesnym rankiem na koniu.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Józef Broda, Paula Kinaszewska

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji: 11.00

at

Zobacz więcej na temat: dzieci folklor kultura ludowa
Zobacz także

Czytaj także

Dźwiękowa podróż od Indii po lubelskie wsie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:00
Słonie, tygrysy, zatłoczone ulice wielkich miast, pustynie, dżungla, wieczne śniegi i tropikalne ulewy. W najbliższym „Źródełku” wybraliśmy się w podróż do Indii – kraju niezwykłych krajobrazów, tajemniczych instrumentów i magicznych legend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja - kraj akordeonowych walczyków

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:10
Z audycji dowiedzieliśmy się, gdzie usłyszymy mazurka, a gdzie – mazurkę oraz jak prawie sto lat temu na paryskim bazarze rozmawiali ze sobą ludzie po francusku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariachi, gitary i chili - odkrywamy kulturę Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 12:00
Ponad 60 indiańskich języków i aż 350 dialektów, jeżdżący na koniach pastuszkowie w kapeluszach, tradycyjne kapele mariachi i tajemnicza melodia sygnalizująca nadjeżdżający wózek z lodami. W ostatniej odsłonie „Źródełka” wybraliśmy się do Meksyku.
rozwiń zwiń