Polskie Radio Dzieciom

Wiosna idzie!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 12:00
W ostatniej odsłonie naszej niedzielnej audycji poczuliśmy szybko zbliżającą się wiosnę!
Audio
  • Wiosna idzie! (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Pani Maria Bienias wspomniała najpiękniejszą sukienkę swojego dzieciństwa, zdradziła, jak małe dziewczynki dbały o urodę i przypomniała mały przedmiot do przeglądania się, który nosiła w kieszonce. Kasia Dudziak i Karo Przewłoka wyjaśniły jak rajzować na rolszułach, kręcić się na karasolu i huśtać na huśtaczce, a Paula Kinaszewska opowiedziała o pewnym ptasim wydarzeniu, w którym nigdy, żadne z nas nie będzie mogło niestety uczestniczyć, choć zawsze można o nim zaśpiewać. Poza tym przekonaliśmy się, że czasem ubrania potrafią rosnąć razem z nami, nauczyliśmy się wypychać watą buty i sprawdziliśmy, dlaczego sowa wszystko wie i czemu pszczoła jest pracowita. 

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 8.03.2020

Godzina emisji: 11.00


gs


Zobacz także
Czytaj także

Pamięć - cień nieobecnego

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 12:00
W "Źródełku" zapraszaliśmy na granie muzyki ludowej, poznawaliśmy zwyczaje naszych babć i dziadków, uczyliśmy się tradycyjnych wycinanek i słuchaliśmy opowieści o świecie dawnej wsi - wszystko to dotyczyło pamięci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wielką moc ma gromnica?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 12:00
Muzyka ludowa kojarzy nam się z melodiami wesołymi, zabawnymi, tanecznymi i dowcipnymi. Ale tradycyjne melodie towarzyszyły ludziom również w chwilach pełnych skupienia i zamyślenia. Taki poważny czas może być związany z przemianami w świecie przyrody albo ze świętami, mającymi zaznaczyć ważny moment w opowieści, którą ludzie tłumaczą sobie świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tłusty Czwartek

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:00
Jak to robią ludowi muzykanci, że grają, a wcale się w swojej muzyce nie gubią, nie mylą się zmieniając melodię i zawsze wiedzą, co wydarzy się za chwilę? Dlaczego w Tłusty Czwartek domy pełne są cudownych, słodkich przysmaków? Kto korzystał z tajemniczych przedmiotów, którymi majstrowano naprawiając przy okazji różne domowe urządzenia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karnawałowe ostatki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 12:00
W ostatnich dniach karnawału po wsiach biegały grupy chłopców w strojach kobiet i diabłów, do drzwi pukały kozy, niedźwiedzie, koniki i bociany, a drogą sunęły orszaki przebierańców. Dlaczego ludzie bawili się, przebierali i wygłupiali, by chwilę później wsadzić grajka na taczki i wywieźć za wieś na znak końca zabawy?
rozwiń zwiń