X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podróże kształcą

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:30
Czy tylko ludzie mogą podróżować? A może zdarza się to też instrumentom? Kiedy muzyka ludowa towarzyszy nam przy przemieszczaniu się z miejsca na miejsce? I czy podróżują też słowa, które sobie przekazujemy? W "Źródełku" kończymy wakacje przyglądając się przeróżnym znaczeniom podróży.
Audio
  • Podróże kształcą (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Zbadaliśmy dlaczego tradycyjna melodia zwana podróżniakiem trochę jest tańcem, a trochę nim nie jest, prześledziliśmy w które miejsca świata przez tysiące lat wybierały się cymbały, a w afrykańskiej Ghanie przekonaliśmy się jakie skarby znaleźć można w kopalniach, sprawdziliśmy co oznacza nazwa tego kraju w wielu językach i wysłuchaliśmy tradycyjnych melodii granych na sawannie i tych, które usłyszeć można w dżungli.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 30.08.2020

Godzina emisji: 11.00

gs


Zobacz także

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego lubimy snuć opowieści?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:40
Czy legendy o niewidzialnych stworzeniach mogą wytłumaczyć nadchodzącą burzę, gęste chmury i uciążliwy mróz? A może dzięki przekazywanym sobie historiom dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami na temat świata?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O trąbitach, bazunach i hiszpańskim tańcu flamenco

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 10:05
Przez najbliższe dwa miesiące w wakacyjnej, godzinnej odsłonie muzycznego "Źródełka" odkrywać będziemy brzmienia dalekich zakątków świata, poznamy polskie tańce tradycyjne i nauczymy się rozróżniać ludowe instrumenty naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogowie hawajskich wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 07:00
Jak za pomocą muzyki rozmawiać z ziemią, skałami i duchami? Dlaczego wieniec z kwiatów należy zakopać, spalić albo zasuszyć? Co ukulele ma wspólnego ze skaczącą pchłą? Na te wszystkie pytania znaleźliśmy odpowiedź w wakacyjnym "Źródełku".
rozwiń zwiń