Polskie Radio Dzieciom

Robotyka. Składanie, programowanie, zabawa

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 23:58
W audycji "Łowcy dziecięcych przygód" złowiliśmy temat, który będzie szczególnie przydatny dla rodziców i dzieci poszukujących dodatkowej formy nauki przez zabawę. Kilka najbliższych audycji poświęcimy zajęciom dodatkowym dla dzieci. W tym wydaniu audycji przyjrzeliśmy się robotyce. Jak wyglądają takie zajęcia i dla kogo są przeznaczone?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Podczas zajęć dodatkowych z robotyki dzieci budują z kloców ciekawe konstrukcje. To budowanie jest dla nich ciekawe, ale też zaskakujące – powiedziała Magdalena Osowska z Planety Robotów, gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że podczas zajęć dzieci mogą zbudować każdą konstrukcję, która nagle zaczynie się poruszać i wydawać dźwięki. 

- Najpierw szukamy odpowiednich klocków, potem je składamy następnie wkładamy silnik i robot działa! – wyjaśnił Mateusz, uczestnik półkolonii z robotyki.

Posłuchaj
54:54 16.08. Łowcy - robotyka.mp3 Zajęcia dodatkowe z robotyki (Łowcy dziecięcych przygód/Polskie Radio Dzieciom)_16.08.2020. 

- Na takich zajęciach uczymy dzieci również programowania. Dzieci mają najczęściej pierwszą styczność z programowaniem i jest to wprowadzenie do głębokiej informatyki. Jest to program blokowy i obrazkowy. Uczymy się też m.in. podłączania wszystkich silników i czujników do robota – wyjaśniła Magdalena Osowska.

Czy i jak można samemu zrobić robota w domu? Jakie umiejętności dziecka rozwijane są podczas zajęć z robotyki? Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Audycję przygotowała Magdalena Glapińska
Data emisji: 16.08.2020
Godzina emisji: 16:00
Na audycję Łowcy Dziecięcych Przygód - zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 16.00.

Audycja prowadzona przez dzieci, które omawiają ważne sprawy dla młodych słuchaczy. W audycji usłyszycie także informacje ze świata kultury i nauki, a także zwierzenia i porady motywacyjne.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja zdolności
Zobacz także
Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomysły na reformowanie polskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:00
Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego rozmawialiśmy o pomysłach na reformowanie polskiej szkoły. Jak sprawić by edukacja przebiegała z pasją i w sposób twórczy? Jak z rozmysłem wprowadzić to co nowe, oraz czy ulegać zmieniającym się modom?
rozwiń zwiń
Czytaj także

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
rozwiń zwiń