X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Robotyka. Składanie, programowanie, zabawa

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 23:58
W audycji "Łowcy dziecięcych przygód" złowiliśmy temat, który będzie szczególnie przydatny dla rodziców i dzieci poszukujących dodatkowej formy nauki przez zabawę. Kilka najbliższych audycji poświęcimy zajęciom dodatkowym dla dzieci. W tym wydaniu audycji przyjrzeliśmy się robotyce. Jak wyglądają takie zajęcia i dla kogo są przeznaczone?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Podczas zajęć dodatkowych z robotyki dzieci budują z kloców ciekawe konstrukcje. To budowanie jest dla nich ciekawe, ale też zaskakujące – powiedziała Magdalena Osowska z Planety Robotów, gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że podczas zajęć dzieci mogą zbudować każdą konstrukcję, która nagle zaczynie się poruszać i wydawać dźwięki. 

- Najpierw szukamy odpowiednich klocków, potem je składamy następnie wkładamy silnik i robot działa! – wyjaśnił Mateusz, uczestnik półkolonii z robotyki.

Posłuchaj
54:54 16.08. Łowcy - robotyka.mp3 Zajęcia dodatkowe z robotyki (Łowcy dziecięcych przygód/Polskie Radio Dzieciom)_16.08.2020. 

- Na takich zajęciach uczymy dzieci również programowania. Dzieci mają najczęściej pierwszą styczność z programowaniem i jest to wprowadzenie do głębokiej informatyki. Jest to program blokowy i obrazkowy. Uczymy się też m.in. podłączania wszystkich silników i czujników do robota – wyjaśniła Magdalena Osowska.

Czy i jak można samemu zrobić robota w domu? Jakie umiejętności dziecka rozwijane są podczas zajęć z robotyki? Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Audycję przygotowała Magdalena Glapińska
Data emisji: 16.08.2020
Godzina emisji: 16:00
Na audycję Łowcy Dziecięcych Przygód - zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 16.00.

Audycja prowadzona przez dzieci, które omawiają ważne sprawy dla młodych słuchaczy. W audycji usłyszycie także informacje ze świata kultury i nauki, a także zwierzenia i porady motywacyjne.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomysły na reformowanie polskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:00
Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego rozmawialiśmy o pomysłach na reformowanie polskiej szkoły. Jak sprawić by edukacja przebiegała z pasją i w sposób twórczy? Jak z rozmysłem wprowadzić to co nowe, oraz czy ulegać zmieniającym się modom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
rozwiń zwiń