Polskie Radio Dzieciom

Słoneczniki 2023 - konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2023 11:00
Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak wiele dzieje się dla dzieci w naszych miastach. Zajęcia plastyczne, muzyczne, konkursy, imprezy plenerowe, i wiele, wiele innych. Jak się odnaleźć w tej różnorodności? Co wybrać, gdy weekend zawsze ma tylko 48 godzin. Jak zapewnić dziecku możliwość uczestnictwa w ofercie najlepiej dopasowanej do jego wieku i potrzeb, jak wpływać na jego zainteresowanie kulturą, rozwijanie pasji i chęć nowych doświadczeń?
Słoneczniki 2023
Słoneczniki 2023Foto: mat. prasowe

Fundacja Czas Dzieci w partnerstwie z Portalem od lat podpowiadają rodzicom, zwracając ich uwagę na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla najmłodszych.

Słoneczniki - konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat to doroczne święto tych, którzy w pracę na rzecz rozwoju dziecka są szczególnie zaangażowani.

W pierwszym etapie (21 czerwca – 30 lipca) przyjmowane są zgłoszenia od rodziców i samych instytucji.

W drugim (7 sierpnia – 26 sierpnia) - organizowany jest plebiscyt. To rodzice decydują swoimi głosami, do kogo trafi nagroda publiczności.

Osobno obraduje kapituła złożona z ekspertów: pedagogów, psychologów, promotorów kultury. To oni przyznają statuetki.

W końcu - na przełomie września i października - Gale Słoneczników i wielkie emocje.

Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez Howarda Gardnera. Są to odpowiednio:

Kategoria JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,

Kategoria LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,

Kategoria SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,

Kategoria MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,

Kategoria RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,

Kategoria PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

Zgłoszenia

W dniach 21 czerwca – 30 lipca 2023 można zgłaszać wybrane przez siebie inicjatywy za pomocą FORMULARZA

Szczegóły konkursu: sloneczniki.czasdzieci.pl

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Znamy laureatów tegorocznych Słoneczników. Posłuchaj "Kulturalnej strefy" w PRD

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 23:59
Słoneczniki to konkurs, w którym głos mają rodzice. Jest to plebiscyt na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci. Głównym celem Słoneczników jest docenienie i nagrodzenie najlepiej przygotowanych wydarzeń. Od dziesięciu lat w Warszawie, jedenastu w Krakowie i sześciu na Śląsku, wybierane są inicjatywy, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju dzieci, będąc równocześnie najlepsza rozrywką. W Kulturalnej Strefie pojawili się laureaci tegorocznej, warszawskiej edycji plebiscytu - Grażyna Deneka, reprezentująca Muzeum Warszawy, Weronika Kołacz z Muzeum Historii Polski oraz Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. 
rozwiń zwiń