Polskie Radio Dzieciom

Wyjątkowe wywiady z Michałem Kaczmarkiem. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 09:55
"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na najbliższe dwa tygodnie ferii zimowych. Jak spędzają je gwiazdy? Co lubią robić w wolnych chwilach i jaką bajkę opowiedzą dzieciom? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą artyści, m.in. Michał Kaczmarek, Magda Bereda i Kinga Sawczuk. Każdego dnia królować będzie inna gwiazda. 
Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom w towarzystwie Michała Kaczmarka
"Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom" w towarzystwie Michała KaczmarkaFoto: PR

Od wczoraj trwają ferie zimowe. Na czas wolny od zajęć lekcyjnych, redakcja Polskiego Radia Dzieciom przygotowała wyjątkowe spotkania z gwiazdami, ulubieńcami najmłodszych słuchaczy. Na "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy codziennie o 8.00, 10.00 i 15.00. Na stronie Polskiego Radia Dzieciom, prezentujemy krótkie filmy ze spotkań z młodymi artystami. Poniżej jeden z nich w którym Michał Kaczmarek, piosenkarz, laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowiańskiej, wziął udział w zabawie "Jaka to bajka?" Artysta opowie o swojej ulubionej bajce, stosując słowne "tricki".

Zobacz również zabawę w "Szybkie strzały". 

Michał opowiedział także o swoich początkach w zespole ludowym założonym przez jego tatę, a także o nowym projekcie muzycznym, który będzie wydany w bardzo niestandardowy sposób. 

Jutro "Ferie z gwiazdami" spędzimy w towarzystwie Magdy Beredy. Zapraszamy o 8.00.

Ferie 1200x660_3.jpg
Nowy serwis specjalny Polskiego Radia

Baw się z nami! Ferie z Polskim Radiem Dzieciom

Dla wszystkich, którzy lubią się bawić na sportowo, stacja przygotowała "Poranną gimnastykę“. Przez dwa tygodnie ferii w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 7:30 będziemy się gimnastykować i rozgrzewać nasze ciało. Trening prowadzony będzie przez radiowego trenera Zbyszka Kozłowskiego wraz z towarzyszącym mu sportowcem Piotrem Safrończykiem z Klubu Sportowego Mako, który udzieli słuchaczom wszelkich wskazówek podczas ćwiczeń. Pan Piotr fascynuje się szeroko pojętą kulturą fizyczną więc spotkania z nim będą nie lada wyzwaniem dla dzieci ćwiczących w zaciszu swoich domów. 

Ala i Ola Tracz_1200 gal.jpg
Ala i Ola Tracz na start "Ferii z gwiazdami"

Zagraj z nami w planszówki 

Wszyscy fani gier planszowych znajdą w te ferie ciekawe audycje przygotowane specjalnie dla nich. Jeszcze więcej gier, zabaw i pomysłów na spędzanie ferii w domu w rodzinnym gronie w rozszerzonej wersji audycji "zGRAjmy się". Już nie tylko w środy o 15:30, ale na czas ferii od poniedziałku do piątku "zGRAjmy się" w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 15:15.
Zaprasza Patryk Bartoszewski

Od poniedziałku do piątku w "Porankach" (7.00 – 10.00) i "Popołudnikach" (15.00-17.00) stacja przygotowała przegląd wydarzeń, warsztatów i propozycji wszelkich aktywności przygotowanych dla dzieci na czas ferii w poszczególnych województwach.
Jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi aktywnościami oraz jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci? O tym usłyszeć będzie można w audycji "Strefa rodzica". 

Uwielbiani przez dzieci bohaterowie Polskiego Radia Dzieciom pojawią się w czasie ferii w Programie I Polskiego Radia. Tuż po 11:00 w "Czterech Porach Roku“ będzie można zgadywać razem z Filipem i Leopoldem, Misiem Michasiem, Smokiem Adasiem, Kulfonem i Moniką, Myszką Felą i Magistrem Sprężynką o jakim zwierzaku będą opowiadać.

Bohaterowie i prowadzący znani z naszej anteny opanowują również przez 2 tygodnie antenę Trójki. Codziennie od 12:00 do 14:00 będą współprowadzącymi audycję. Posłuchać będzie można Filipa i Leopolda, Pascala Kaczorowskiego, Leszka i Misia Michasia, Myszkę Felę, Kulfona i Monikę i wielu innych. Będą rozmowy z dziećmi, zabawy, nagrody, będzie można wysłuchać słuchowisk Polskiego Radia Dzieciom. ("Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" i "Przygoda Niepyłki i Apolinki"). 

Baw się z nami! Ferie z Polskim Radiem Dzieciom od 4 do 17 stycznia 2020. Nie może Was zabraknąć!

-->> Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Podcast "Dziadek do orzechów". Premiera słuchowiska pełnego magicznych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 09:00
25 grudnia miała swoją premierę pierwsza część słuchowiska "Dziadek do orzechów". Historia drewnianego dziadka do orzechów, który walczył z Mysim Królem, należy do tych opowieści, które od lat potrafią zawładnąć dziecięcą wyobraźnią. Do motywów tej historii sięgali też liczni dorośli twórcy, kompozytorzy czy reżyserzy filmowi i teatralni. Od 25 grudnia tę ponadczasową baśń na motywach opowieści E.T.A  Hoffmana, można słuchać w formie słuchowiska w jednym z popularnych podcastów Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Propozycje dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 20:00
Ferie zimowe 2021 są inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich słuchaczy, przygotowało na czas przerwy od nauki bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimowe rozmowy z gwiazdami". Ala i Ola Tracz. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 23:00
Tej zimy zaprosiliśmy naszych młodych słuchaczy na spotkania z gwiazdami, ulubieńcami dzieci. Na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom oglądać można wywiady z artystami tj.  Ala i Ola Tracz, Michał Kaczmarek, Magda Bereda, AniKa Dąbrowska, Carla Fernandes, 4 Dreamers, Natalia Sisik, Czarek Czaruje, Siostry Szlachta i Kinga Sawczuk. Cykl 10 spotkań rozpoczynamy w towarzystwie wokalistek Ali i Oli Tracz. Jak siostry przygotowują się do swoich występów na scenie? Jakie są ich pozamuzyczne pasje i jakie są ich największe osiągnięcia? 
rozwiń zwiń