X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wiosną wydajemy płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 12:00
Za nami I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów. Konkurs ma na celu odkrywanie i promocję utalentowanych słuchaczy. Zadaniem konkursowym jest zaśpiewanie dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowanie wiersza. Laureaci pierwszego konkursu wystąpili w uroczystym koncercie podczas którego gościem specjalnym była Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. Wiosną tego roku ukaże się dwupłytowy album z udziałem laureatów konkursu. 
I Konkurs talentów Polskiego Radia Dzieciom
I Konkurs talentów Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio

Już tej wiosny odbędzie się ostatni etap I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom – nagranie płyty z udziałem laureatów. Będzie to dwupłytowy album "Głosem Dziecka” na który złoży się 18 utworów i 10 wierszy. Płytę wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Album jest jedną z dwóch głównych nagród w Konkursie talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Zobacz relację z nagrań płyty

23 listopada 2019 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert laureatów konkursu. Na scenie zaprezentowało się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Większość utworów stanowiło repertuar dziecięcy, choć znalazły się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszeli również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim.
 
W kategorii "wiersz” dzieci wyrecytowały m.in. "Ptasie Radio” Juliana Tuwima, "Żuk”, "Mops” i "Na straganie” Jana Brzechwy, "Dziwna pasja” i "Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz "Duszki" Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znalazły się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z "Akademii Pana Kleksa” oraz książki "Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

Występ finalistów był drugą nagrodą, którą otrzymało 28 spośród 700 uczestników konkursu.

Zobacz relację z koncertu "Głosem dziecka"

Teatr Stary w Lublinie Teatr Stary w Lublinie

Był to koncert ze specjalnym udziałem Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego, którzy zaprezentowali projekt muzyczny "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie. 

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta ”Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

Album "Szukaj w snach” został wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa.

Natalia Kukulska – śpiew
Marek Napiórkowski – gitary
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Michał Kapczuk – kontrabas
Ilona Bekier – taniec / choreografia
muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki

Koncert laureatów był transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także on-line na stronie Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku. Początek koncertu o godzinie 15.00.

Poniżej przedstawiamy listę 28 laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wiosną b.r. ukaże się dwupłytowy album  „Głosem Dziecka” z udziałem finalistów konkursu, na który złoży się 18 utworów i 10 wierszy. Płyta wydana zostanie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Finaliści w kategorii piosenka:
1. Oliwia Golańska
2. Alicja Tracz
3. Victoria Konys
4. Natalia Pawelska
5. Piotr Klima
6. Maksymilian Duda
7. Aleksandra Brzuszkiewicz
8. Aleksandra Kędra
9. Eryk Waszczuk
10. Stanisław Kukulski
11. Antoni Marzec
12. Magdalena Sulińska
13. Sophia Dufaj
14. Paulina Knapik

Finaliści w kategorii piosenka zagraniczna:
1. Massimiliano Peralta
2. Vlasta Vysochanska

Finaliści w kategorii wiersz
1. Aleksandra Pacholczak
2. David Shtuka
3. Berenika Borkowska
4. Łucja Dobrogowska
5. Kaja Zmysłowska–Tschörtner
6. Natalia Ujma
7. Antonina Vanevska
8. Aleksandra Walczuk
9. Patrycja Mickiewicz
10. Jakub Strach
11. Oliwia Stefanowska
12. Bartosz Mularski

W Konkursie Talentów Polskiego Radia nie ma przegranych, dlatego wszystkie dzieci które zaprezentowały się przed jurorami w drugim etapie konkursu, zapraszamy do udziału w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. 
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: konkurstalentow@polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo


Zobacz także

Czytaj także

Bajki i słuchowiska na nowej stronie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:00
Na ruchomej gałęzi, poruszanej podmuchem wiatru, wśród spadających powolnie liści, siedzi ptak słuchający radia. Takim widokiem witany będzie każdy użytkownik strony internetowej Polskiego Radia Dzieciom, która zmienia swój wygląd. Ta całodobowa stacja radiowa ma na swojej stronie kilkaset bajek i słuchowisk, ale także obszerny katalog audycji i artykułów dla dorosłych. Na nowej stronie znalezienie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert niezwykłych dzieci i ich gości. "Głosem dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 10:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert podsumowujący I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. 
rozwiń zwiń