X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Koncert niezwykłych dzieci i ich gości. "Głosem dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 10:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert podsumowujący I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. 
Audio
  • Rozmowa w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom z pierwszym wykonawcą na płycie Młodych Talentów_14.10.19.
  • Rozmowa w ”Popołudniku” Polskiego Radia Dzieciom z laureatką - Bereniką Borkowską_14.10.2019.
  • Rozmowa w "Popołudniku" z laureatem Bartoszem Mularskim_15.10.19.
  • Rozmowa z laureatem Massimiliano Peralta_Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom_15.10.19.
  • Rozmowa w "Muzycznych podróżach" z laureatką Vlastą Vysochanską_22.10.19.
  • Rozmowa z laureatem Antonim Marcem (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_22.10.19.
  • Rozmowa z laureatką Aleksandrą Brzuszkiewicz (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_22.10.19.
Koncert Głosem dziecka_finał I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. St. im. W. Lutosławskiego_23.11.2019 r.
Koncert "Głosem dziecka"_finał I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. St. im. W. Lutosławskiego_23.11.2019 r.Foto: Adrian Zając

Podczas koncertu "Głosem dziecka" młodzi artyści zaprezentowali wybrane przez siebie utwory – wiersze lub piosenki, z którymi wystąpili także podczas przesłuchań na żywo przed jurorami konkursu: Natalią Kukulską, Szymonem Radzimierskim, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym.  

Zobacz relację z koncertu 


Na scenie zaprezentowało się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Większość utworów stanowiło repertuar dziecięcy, choć znalazły się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszeli również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim.

Z kolei w kategorii "wiersz” dzieci wyrecytowały m.in. "Ptasie Radio” Juliana Tuwima, "Żuk”, "Mops” i "Na straganie” Jana Brzechwy, "Dziwna pasja” i "Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz "Duszki" Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znalazły się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z "Akademii Pana Kleksa” oraz książki "Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

>> Zobacz video z koncertu "Głosem dziecka"! (YOUTUBE) << 

Zobacz relację z nagrań płyty

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, którzy zaprezentowali materiał z nagranej wspólnie płyty "Szukaj w snach”. Album otrzymał "Fryderyka” w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa".

Warto wspomnieć, że koncert to nie jedyna nagroda, o którą walczyli młodzi artyści. Wyróżnione dzieci wzięły udział w nagraniach dwupłytowego albumu ”Głosem dziecka”, na który złoży się 18 utworów i 10 wierszy. Nagrania odbyły się w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Płyta wydana zostanie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Teatr Stary w Lublinie Teatr Stary w Lublinie

Koncert odbył się 23 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego podczas uroczystego koncertu laureatów. Był to koncert ze specjalnym udziałem Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego, którzy zaprezentowali projekt muzyczny "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie. 

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta ”Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

Album "Szukaj w snach” został wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa.

Natalia Kukulska – śpiew
Marek Napiórkowski – gitary
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Michał Kapczuk – kontrabas
Ilona Bekier – taniec / choreografia
muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki

Koncert laureatów będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także on-line na stronie Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku. Początek koncertu o godzinie 15.00.

  

**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa, która nadawana jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz na urządzeniach mobilnych przez aplikację. Każdego tygodnia stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe. 

Więcej informacji na nowej stronie stacji: polskieradiodzieciom.pl.

jo/kd

Zobacz także

Czytaj także

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od blisko 5 lat, ta całodobowa, cyfrowa stacja Polskiego Radia, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych. Na nowej stronie odszukanie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:13
Polskie Radio Dzieciom ma już 5 lat! Z okazji 5. urodzin cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców świętowała przez 5 dni. 1 kwietnia w urodzinowym programie nie zabrakło konkursów z nagrodami, konkursów i prezentów. Słuchacze mogli wziąć aktywny udział w przygotowanych atrakcjach telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób stacja przyłączyła się do akcji #zostańwdomu i zachęcała do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.
rozwiń zwiń