Polskie Radio Dzieciom

Konkurs "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom - ogłoszenie wyników wkrótce!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 08:15
Zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych. Ogłoszenie wyników już wkrótce - w audycji "Poranek" w środę 31 sierpnia. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym konkursu - wakacje.polskieradio.pl.
Czekamy na prace przedstawiające pomysły na spędzanie wolnego czasu, czyli w co się bawić latem, jakie gry i zabawy są ich ulubionymi.
Czekamy na prace przedstawiające pomysły na spędzanie wolnego czasu, czyli w co się bawić latem, jakie gry i zabawy są ich ulubionymi.Foto: PR

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja nagrodzi 5 prac, a zwycięzcy otrzymają gadżety Polskiego Radia Dzieciom oraz będą mieli szansę wzięcia udziału w audycji na żywo.

W środę 31 sierpnia w "Poranku" odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce "Galerie", w mediach społecznościowych stacji oraz w serwisie wakacje.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. 

"Pomysłowe wakacje" to konkurs, w którym liczą się pomysłowość i kreatywność najmłodszych słuchaczy. Uczestnicy będą musieli przygotować prace przedstawiające pomysły na spędzanie wolnego czasu, czyli w co się bawić latem, jakie gry i zabawy są ich ulubionymi. Zasady są proste: wystarczy wziąć kartkę, kredki, farby, klej, nożyczki, muszelki, piasek, listki, gałązki lub inne pomoce plastyczno-techniczne i stworzyć pracę. Następnie ją sfotografować i przesłać wraz z wypełnionym formularzem, który znajduje się na stronie www.wakacje.polskieradio.pl. Technika i format dowolne. Prace można było przesyłać do 19 sierpnia. Konkurs skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować rybę? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 12:29
Czy wiecie, ile czasu zajmuje narysowanie rybki? Dla takich artystów, jak Stworek Potworek zadanie to jest szybkie i proste. Posłuchaj jego instrukcji, a dowiesz się, jak za pomocą kilku elementów stworzyć kolejne dzieło. Zobacz i posłuchaj!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjna lekcja rysunku. Rrysujemy pedzel [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 13:23
Skoro uczymy się rysować, to pędzel też bardzo się przyda! Zobaczcie jak można go szybko i łatwo narysować. Kiedy już pędzel będzie gotowy, nie pomnijmy go.. pomalować!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysujemy biedronkę [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 10:00
Biedroneczki są w kropeczki, to sprawa oczywista. Ale jak narysować biedronkę? Stworek Potworek wszystko nam wytłumaczy, do dzieła!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja plastyczna - jak wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 11:20
Aktywność plastyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy i wychowawczy oraz walor terapeutyczny. To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zajęć plastycznych. Aby czerpać z nich w pełni, ważna jest odpowiednio przeprowadzona edukacja plastyczna – zarówno w szkole, jak i poza nią. 
rozwiń zwiń