X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Postęp cywilizacyjny, wynalazki, sztuczna inteligencja i latające dywany

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 12:50
Wiedzieliście, że Miś Michaś i Smok Adaś to prawdziwi miłośnicy komiksów? Choć małe smoki nie za bardzo lubią czytać, te starsze już chętnie. Trzeba przyznać, że zarówno czytanie, jak i pisanie to bardzo przydatne umiejętności. Zanim ludzkość się tego nauczyła, miała przecież znacznie trudniej. Na długo przed tym, jak ludzie nauczyli się czytać i pisać, malowali na kamiennych ścianach jaskiń, ale czy obecne wówczas dinozaury potrafiły rysować? A jeśli tak, to czym, skoro nie było kredek? Wiele na ten temat mają do powiedzenia Miś Michaś i Smok Adaś.
Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki?
Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki? Foto: Pixabay

Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Dziadek. Żeby być wynalazcą, potrzebne są szare komórki. Na poszukiwania takich komórek wybrali się Michaś i Adaś, jednak szybko wyjaśniło się, że komórek, o których mowa, nie da się zobaczyć. Na pewno nie mówimy o komórce lokatorskiej ani o telefonie komórkowym w szarym etui. Jeśli jesteście ciekawi, jak Miś i Smok zrobili własną, nie sztuczną, a prawdziwą inteligencję, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji! 

Posłuchaj
59:39 2022_04_19 18_00_02_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Postęp cywilizacyjny

 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia

Prowadzi: Wojciech Słupiński, Leszek Filipowicz
Data emisji: 21:04.2022
Godzina emisji: 18:00

Czytaj dalej:
Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly
Skąd się biorą kolory?


Audycja "Współpracownia Misia MIchasia i Smoka Adasia"
Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni misia Michasia i smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie sie sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i czwartki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Zobacz także

Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś" o mrożonych deserach [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 13:31
Mrożone desery są znane Chińczykom od 3 tysięcy lat, a do Europy trafiły one za sprawą Arabów, którzy w X wieku przekazali receptury sorbetów Sycylijczykom... Skąd wzięły się lody? Kiedy powstały? Kiedy w Polsce po raz pierwszy mówiono o lodach? Lody w różnych postaciach i smakach. A jakie lody lubi Miś?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łowcy dziecięcych przygód". Kulinarna podróż do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 11:55
Klaudia ma jedenaście lat, urodziła się we Włoszech i choć mieszka w Polsce, wychowuje się w rodzinie dwujęzycznej i dwukulturowej, a dokładniej – polsko-włoskiej. Ja się pewnie domyślacie, gościni audycji Łowcy dziecięcych przygód na antenie Polskiego Radia Dzieciom zabierze nas w podróż do Włoch.  
rozwiń zwiń