!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

W "Gwiazdozbiorze" rozmowa o Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon" 2022

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 18:07
Tegoroczna edycja Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon" odbywała się stacjonarnie w dniach od 16 do 18 września w Toruniu.  Tegoroczna edycja to już 12 odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, gościła na toruńskiej starówce nawet ponad 4000 osób – potwierdzając swoją pozycję jednego z największych festiwali fantastyki w kraju. 
Polskie Radio Dzieciom: relacja z Festiwalu Copernicon 2022
Polskie Radio Dzieciom: relacja z Festiwalu Copernicon 2022Foto: mat. prom.

Copernikon to trzy festiwalowe dni dla miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Hasło tegorocznej edycji to "Wszyscy Jesteśmy Fantastyczni!", - bo pomimo tego że środowisko i zainteresowania mogą być podzielone, to łączy nas właśnie pasja – mówił koordynator promocji festiwalu – chcemy sprawić, żeby każdy czuł się doceniony, każdy czuł się zaakceptowany i każdy mógł tutaj pojawić się i poświęcić się swojej pasji i żeby każdy mógł do nas dołączyć, dobrze się bawić i spędzić te trzy dni w dobrej atmosferze. 

Posłuchaj
58:58 2022_09_18 15_00_40_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 W "Gwiazdozbiorze" rozmowa o Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon" 2022

Copernicon składa się z różnego rodzaju bloków programowych, m. in. bloku literackiego, popkulturowego, popularnonaukowego, azjatyckiego, a także poświęconego grom karcianym czy elektronicznym. Dodatkowo funkcjonuje strefa okołofestiwalowa, a w niej spacery z przewodnikiem po toruńskiej starówce, a także kącik dla dzieci do lat siedmiu.  

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Emil Pilawka – koordynator promocji festiwalu, Artur Sobczak – zastępca koordynatora promocji
Data emisji: 18.09.2022
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej: 
"Gwiazdozbiór" - premierowa audycja. Gościem Patrycja Lipińska
W "Gwiazdozbiorze" o Tour de Pologne Junior opowiedział Oliwier Bojnarowicz

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcastowej podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gwiazdozbiór" - premierowa audycja. Gościem Patrycja Lipińska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 09:15
4 września swoją premierę miała nowa audycja w ramówce Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdozbiór".  To audycja poświęcona dziecięcym idolom ze świata muzyki, tańca, kina czy teatru. Kiedy odbędzie się premiera kolejnego singla, filmu czy spektaklu z ulubionym artystom naszych słuchaczy to tylko niektóre z informacji, jakie będzie można usłyszeć w audycji. Poza rozmowami z gwiazdami, przeniesiemy się, również na najciekawsze festiwale związane ze światem fantastyki, gier komputerowych, a nawet sportu. Gościem pierwszej audycji z cyklu jest była Patrycja Lipińska, zaś tematem rozmowy konkurs Piosenki Europejskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" o Tour de Pologne Junior opowiedział Oliwier Bojnarowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 23:06
Tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne Junior zwyciężył Oliwier Bojnarowicz – młody kolarz, dla którego ta wygrana jest jednym z jego większych osiągnięć. Jak wyglądały jego przygotowania do tego wyścigu i co motywuje go do pracy nad kondycją? O tym usłyszeć można w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Przedszkolaka w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 19:06
Z okazji święta najmłodszych, które przypada 20 września, dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali specjalne audycje. Słuchacze mogą liczyć na rozmowy ze świętującymi przedszkolakami oraz spotkania z gośćmi. O tym, "dlaczego fajnie jest być przedszkolakiem?", przez cały dzień w Polskim Radiu Dzieciom będą opowiadać najmłodsi słuchacze.
rozwiń zwiń