X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Gniazdo w Przygodzicach już zamieszkane

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2009 11:37
Słynne bociany wróciły do Przygodzic.
Audio

Internauci mogą już podglądać słynną parę bocianów, które od lat przylatują wiosną do swojego gniazda w Przygodzicach w Wielkopolsce.

"W miniony poniedziałek gniazdo zasiedlił bocian, a w środę tuż przed południem dołączyła do niego partnerka" - poinformował koordynator projektu "Blisko bocianów", Paweł Dolata. Zapewnił on także, że para niemal natychmiast "skonsumowała swój związek".

W 2006 roku nad gniazdem zamontowano mikroskopijną kamerę, która umożliwia podglądanie życia tych ptaków milionom obserwatorów z całego świata. Od 2006 roku stronę odwiedziło już niemal 10 milionów osób ze 100 krajów ze wszystkich kontynentów. Urządzenie jest maleńkie i znajduje się na nieruchomym wysięgniku, dlatego wcale nie przeszkadza ptakom.

W ciągu ostatniego tygodnia przed przylotem bocianów, jak poinformowali administratorzy strony internetowej, zanotowano aż 11 tys. połączeń z 60 krajów i 1406 miejscowości całego świata. „W poprzednich latach transmisję z Przygodzic oglądali m.in. internauci w Watykanie, USA, Brazylii, Panamie, Belize, Boliwii, Laosie, Wietnamie, Australii” – wymienia Dolata. – „Internauci ogłosili bociany z Przygodzic wirtualnymi ambasadorami Polski na świecie".

Gniazdo położone jest w pobliżu doliny rzeki Barycz. Para z Przygodzic żeruje przede wszystkim na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy" - Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków europejskiej sieci ekologicznej "Natura 2000".

Podglądanie bocianów odbywa się w ramach realizowanego od 4 lat programu edukacyjno-badawczego "Blisko bocianów". Jego opiekunem naukowym jest prof. Piotr Tryjanowski z Zakładu Ekologii Behawioralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym powstała już nawet praca magisterska o biologii lęgowej bocianów, do której materiałów dostarczyły nagrania z kamery w Przygodzicach.

"Chcemy przybliżyć ludziom życie bocianich rodzin. Z ziemi nigdy nie zdołamy zobaczyć tego, co dzieje się w gnieździe" - mówi Paweł Dolata. A zatem zapraszamy do oglądania! http://www.bociany.ec.pl/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nasze bociany

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2009 12:12
Dlaczego boćki nie śpiewają i skąd wzięło się powiedzenie, że przynoszą dzieci? Poczytajcie, zanim przylecą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrok doskonały

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2008 09:10
Najnowsze badania Uniwersytetu w Bristolu pokazują, że ptaki odpowiadają na ludzkie spojrzenia - doskonale wiedzą, kiedy im się przyglądamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pióra jak kocie wąsy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 14:40
Ptasie pióra pomagają poznawać otoczenie za pomocą dotyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto będzie przynosił dzieci? Coraz mniej bocianów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 07:28
Ornitolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków szacują, że tej wiosny od 30 do 40 procent bocianich gniazd w woj. warmińsko-mazurskim pozostanie pustych. Być może niektóre z nich zostaną jeszcze zasiedlone, ale na pewno nie wszystkie.
rozwiń zwiń