Nauka

Elastyczna elektronika z USA

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 00:20
Elastyczne czujniki do zakładania na ciało - to najnowszy pomysł amerykańskiego ministerstwa obrony. W projekcie będą uczestniczyć nie tylko eksperci wojskowi, ale także prywatne firmy technologiczne i uniwersytety.
Audio
  • Elastyczna elektronika z USA - Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Rafał Motriuk
Przedstawiciele biznesu, ale też przyszli i obecni specjaliści IT wezmą udział w targach innowacyjnych technologii informatycznych IT Future Expo
Przedstawiciele biznesu, ale też przyszli i obecni specjaliści IT wezmą udział w targach innowacyjnych technologii informatycznych IT Future ExpoFoto: Depositphotos

Nowe czujniki będą mogli nosić na sobie żołnierze. Będzie je można także wciągać na przykład na poszycie samolotu. Pentagon przeznaczył na ten cel 75 milionów dolarów, czyli ponad jedną trzecią całego budżetu. Resztę dołoży rząd federalny i władze lokalne.

Eksperci amerykańskiej armii mówią, że współpraca z prywatnymi firmami będzie efektywniejsza niż działania samego Pentagonu.

W grupie 162 przedsiębiorstw, uczelni i instytucji znajdą się między innymi Apple, Boeing czy Uniwersytet Harvarda.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA technologie USA

Czytaj także

Podwyżka dla NASA? USA chcą mieć niezależny system transportu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 16:06
Prezydent Barack Obama zaproponował, by amerykańska agencja kosmiczna NASA dostała więcej pieniędzy. Dodatkowy budżet miałby pomóc astronautom. Przede wszystkim chodzi o rozwój kosmicznego transportu ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentne zegarki mogą być celem ataków hakerów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 17:27
Eksperci technologicznego koncernu HP przetestowali dziesięć tego typu zegarków i doszli do wniosku, że ich zabezpieczenia nie są wystarczające.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie doświadczenia w Dolinie Krzemowej

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:00
- Polacy w Dolinie Krzemowej to bardzo specyficzny gatunek. Są niezwykle kreatywni i wytrwali - przekonuje Magda Gaca, autorka książki "Ścigając Steve'a Jobsa".
rozwiń zwiń