Kultura

Wygraj bilet na „Weekend z R.”

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 15:00
- Wszyscy, którzy przyjdą na nowy spektakl Och-Teatru, nie będą żałowali – zapewnia w rozmowie z portalem Polskiego Radia Krystyna Janda (wideo).

W wywiadzie, którego Krystyna Janda udzieliła portalowi polskieradio.pl, zdradza, że Robin Hawdon, jeden z najpopularniejszych autorów angielskich komedii, napisał „Weekend z R.” specjalnie dla niej. Aktorka chciała od dawna wyreżyserować jego tekst. Miała jednak problem z uzyskaniem praw autorskich.

- Gdy pan Hawdon się o tym dowiedział, zaproponował, że napisze nowy tekst, specjalnie dla mojego teatru. Po blisko czterech miesiącach trafił w moje ręce. Jestem nim zachwycona – mówi Krystyna Janda.

"Weekend z R." jest  farsą pełną intryg i zabawnych sytuacji. Krystyna Janda wyjaśnia, że tego typu teksty są największym wyzwaniem dla aktora. Musi on zbudować wyrazistą i bardzo charakterystyczną postać.

-Ciężko się to reżyseruje, ciężko się to gra, dlatego jesteśmy niezmiernie ciekawi pierwszych reakcji publiczności - mówi Krystyna Janda.

Aby dowiedzieć się, co jeszcze Krystyna Janda i występujący w "Weekendzie z R." aktorzy powiedzieli nam na temat spektaklu, zobacz materiał video, który znajduje się w boksie "Video" w ramce po prawej stronie.

Zdjęcie
Zdjęcie z próby do spektaklu "Weekend z R." (fot:Och-Teatr)

 „Weekend z R.” opowiada historię pewnego  małżeństwa i ich przyjaciół. Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Okazuje się, że interesy Rogera to również jedynie przykrywka dla schadzki, którą zaplanował z najlepszą przyjaciółką Clarice, Daisie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń,  plan obojga rozpada się niczym domek z kart.

Premiera spektaklu odbędzie się 27 listopada w warszawskim Och-Teatrze. Na scenie, oprócz Krystyny Jandy, pojawią się: Katarzyna Gniewkowska / Aleksandra Justa, Piotr Borowski, Lech Łotocki / Cezary Żak, Piotr Machalica, Jacek Poniedziałek / Rafał Mohr.

KONKURS

 Jeśli chcą Państwo wygrać podwójne zaproszenie na „Weekend z R.” wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W jaką postać wciela się w spektaklu Krystyna Janda?

Prawidłowe odpowiedzi należy wysłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl

W tytule wiadomości prosimy o podanie tytułu spektaklu.  W treści należy podać swoje  imię i nazwisko oraz termin wybranego spektaklu. Proponowane przez nas terminy to: 1 grudnia (godz. 20.00), 2 grudnia (godz. 20.00).

Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

 (mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Prywatne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 08:06
Pierwszą prywatną scenę teatralną, która pojawiła się na kulturalnej mapie stolicy, powołała do życia Krystyna Janda. Polonia, która powstała w budynku po nieczynnym kinie, jest dziś jedną z najbardziej prężnych - pod względem liczby premier i przedstawień w sezonie - scen Warszawy. W połowie stycznia, w dawnym Kinie Ochota, odbyła się premiera "Wassy Żeleznowej" w nowym teatrze aktorki i jej córki Marii Seweryn. Na kulturalnej mapie stolicy działa też Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego oraz
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współczesny Kubuś Fatalista

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2010 08:50
Ekstrawertyk, wiejski filozof i gaduła - Kubuś Fatalista i życiowy nieudacznik - Pan różnią się od siebie jak ogień i woda. Za sprawą Diderota wyruszają w podróż, podczas której okazuje się, że żyć bez siebie nie mogą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ta okropna Sylwia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2010 14:40
"Koza, albo kim jest Sylwia?" to nowa propozycja Och-Teatru. Zapraszamy do obejrzenia nagrania rozmowy wideo z twórcami spektaklu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Parytet w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 11:56
W środowisku reżyserów teatralnych to mężczyznom powinno zależeć na parytecie. Inaczej kobiety całkowicie przejmą władzę w teatrze – uważa reżyser Katarzyna Adamik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bergman w sześciu odsłonach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 15:57
-To będzie jedna z najbardziej wnikliwych analiz związku małżeńskiego i relacji kobieta - mężczyzna - tak najnowszy spektakl "Och-Teatru" zapowiadają twórcy.
rozwiń zwiń