Kultura

Karl Malden nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2009 15:29
W Brentwood w Kalifornii zmarł amerykański aktor filmowy Karl Malden. Miał 97 lat.
Audio

W 1952 roku zdobył Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w "Tramwaju zwanym pożądaniem" Elii Kazana. Trzy lata później otrzymał nominację w tej samej kategorii za rolę w filmie "Na nabrzeżach", także w reżyserii Kazana. Szerokiej publiczności był znany między innymi dzięki roli porucznika Mike'a Stone'a w serialu telewizyjnym "Ulice San Francisco", gdzie partnerował Michaelowi Douglasowi.
Karl Malden naprawdę nazywał się Mladen Sekulović. Jego ojciec był Serbem, a matka - Czeszką. Urodził się w Chicago 22 marca 1912 roku. Żoną Karla Maldena była aktorka Mona Graham. Małżeństwo to przeszło do legendy jest najdłuższe w historii Hollywood. 18 grudnia ubiegłego roku Karl Malden i Mona Graham obchodzili 70. rocznicę ślubu.

IAR www.washingtontimes.com /dabr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zmarł Ingmar Bergman

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2007 16:23
Bergman zmarł w swoim domu na wyspie Faaroe (czyt. fore) dzisiaj około godziny 7.00 rano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Aleksander Sołżenicyn

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2008 19:25
Wczoraj w Moskwie zmarł Aleksander Sołżenicyn, jeden z najwybitniejszych pisarzy rosyjskich. Zdobył sławę, uświadamiając Zachodowi koszmar rosyjskich łagrów i przestrzegając przed niebezpieczeństwem komunizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł John Updike

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2009 09:41
Zmarł znany pisarz John Updike, uważany za jednego z najlepszych prozaików i eseistów amerykańskich. Miał 76 lat, zmarł na raka płuc.
rozwiń zwiń