Kultura

Rozpoczyna się festiwali filmowy w Karlovych Varach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 20:30
W czeskim uzdrowisku Karlove Vary w piątek wieczorem otwarty zostanie Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Wielkie święto filmu odbywa się tam po raz 48.
Audio
  • Paweł Szukała o rozpoczynającym się w piątek Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach (IAR)
Agnieszka Holland
Agnieszka HollandFoto: Sławek/CC/Wikipedia

Bilety na wszystkie seanse 230 filmów fabularnych i krótkometrażowych są już wyprzedane. Na miejscu jest też amerykański aktor John Travolta. Zostanie wyróżniony nagrodą specjalną za twórczy udział w dziejach światowej kinematografii. Pracami jury kierować będzie Agnieszka Holland. W głównym konkursie festiwalowym zaprezentowany zostanie m.in. obraz „Papusza” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

Według organizatorów tegoroczny festiwal nie ma zdecydowanego faworyta do Kryształowego Globusa. Zapewniają jednak, że widzowie, którzy odwiedzą kilkanaście sal filmowych w uzdrowisku nie będą mieć powodów do narzekań. Tradycyjnie uruchomione zostało festiwalowe miasteczko namiotowe, w którym zamieszkają młodzi sympatycy filmu.

IAR/mk

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

''

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Festiwal Cannes 2013. Odwrót do kameralności

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 13:35
- Prawdziwi artyści kina są zmęczeni wyścigiem technologicznym i 3D . Zwracają się ku ludziom - powiedziała w Jedynce o festiwalu filmowym w Cannes krytyk Barbara Hollender.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie dokumenty na festiwalu w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 19:11
Ponad 100 dokumentów filmowych z całego świata, w tym z Polski mogą od dziś oglądać londyńczycy. Na festiwalu "Open City Docs" zobaczą też trzy polskie obrazy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi filmowcy szukają szansy w Koszalinie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:17
Mogą tam liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe. Młodzi filmowcy spotykają się w Koszalinie, gdzie rozpoczyna się Festiwal Debiutów Filmowych pod hasłem „Młodzi i Film”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wrocław: znamy szczegóły festiwalu Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 17:00
Festiwal otworzy zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes. Imprezę zakończy się premierą filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię".
rozwiń zwiń