X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Nowa Dzidzia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2010 07:00
"Kieszonkowy atlas kobiet", pierwsza powieść Sylwii Chutnik odniósł duży sukces. "Dzidzia" to kolejna powieść Laureatki Paszportu Polityki, która właśnie trafiła na półki księgarń.
Audio

"Kieszonkowy atlas kobiet", pierwsza powieść Sylwii Chutnik odniósł duży sukces. "Dzidzia" to kolejna powieść Laureatki Paszportu Polityki, która właśnie trafiła na półki księgarń.

''

Sylwia Chutnik jest polską pisarką, absolwentką Gender Studies, prezeską Fundacji MaMa. Jej najnowsza książka przenosi czytelnika do 1944 roku. Wtedy poznajemy Stefanię Mutter, która denuncjuje Niemcom dwie Polki, skazując je na śmierć. Pół wieku później wnuczka Stefanii, Danuta, rodzi Dzidzię: zdeformowaną fizycznie i upośledzoną dziewczynkę. Jest to swego rodzaju kara za czyn prababki, "Zemsta historii", kara za grzechy ojców.


Sylwia Chutnik swym stylem pisarstwa nawiązuje do tekstów Racheli Auerbach, polskiej i żydowskiej autorki.


Tytuł powieści jest bardzo lekki, niczym nie zdradza tematyki powieści.

 


Pisanie "Dzidzi" zbiegło się w czasie z projektem Fundacji Feminoteka, w której brała udział autorka. Był to projekt filmu o kobietach w Powstaniu Warszawskim.

 Katarzyna Nowak, której gościem była Sylwia Chutnik zarzuca autorce okrucieństwo języka, mówi o języku jadu, złości, ale całkowicie wypruty z emocji.


(na podst. audycji Świat młodych, 10.02.2010)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Gdynia literacko

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2009 12:08
14 książek zostało nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia. Nagroda po raz czwarty zostanie przyznana w trzech kategoriach: proza, poezja i eseistyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toksymia na Grochowie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2010 08:00
Małgorzata Rejmer swój debiut literacki miała w wieku 13 lat, dziś powraca powieścią "Toksymia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesny Ulisses

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 08:52
Z okazji polskiego wydania powieści "Ulisses z Bagdadu" jej autor Eric-Emmanuel Schmitt przyjechał do Warszawy i spotkał się z czytelnikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanin w Polsce i po polsku

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 10:58
Dimitrij Strelnikoff pisze po rosyjsku i po polsku. Na naszym rynku są jego powieści i opowiadania. W ostatnią środę gościł w audycji Katarzyny Nowak "Świat młodych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oblicza Alicji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 08:52
"Alicja w Krainie Czarów" to książka szczególna i dla dorosłych i dla dzieci. Jest jak kalejdoskop, wystarczy spojrzeć troszeczkę inaczej i już widzimy inne rzeczy, inne symbole, znaczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z literaturą?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2009 14:08
9 października w Krakowie, z okazji uroczystej gali wręczenia nagrody im. Kościelskich, spotkali się: Agnieszka Wolny-Hamkało, Eliza Szybowicz, Kazimiera Szczuka, Jakub Beczek, Robert Ostaszewski, Mariusz Czubaj, dyskusję prowadził Marek Zaleski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat młodych: "Wolałbym nie"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2009 17:30
30 grudnia 2009, godz. 21:30
rozwiń zwiń