Kultura

Biblioteka - miejsce spotkań

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2010 09:11
Od akcji "Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania" w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczyna się dziś realizacja projektu unowocześnienia wypożyczalni książek w małych miejscowościach.

Jacek Wojnarowski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek, podkreśla, że mieszkańcy wsi czy miasteczek oczekują od bibliotek innych usług niż tylko wypożyczanie książek. Biblioteki mają być miejscem spotkań dla lokalnej społeczności.


Jacek Wojnarowski zaznacza, że wymarzona przez fundację biblioteka będzie znacznie nowocześniejsza niż dotąd i stanie się bliższa ośrodkowi kultury.

Głównym celem Programu Rozwoju Bibliotek jest pomoc bibliotekom na obszarach wiejskich i w małych miastach w przeobrażaniu ich w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne, animujące także aktywność obywatelską. Program przewiduje również szkolenia dla bibliotekarzy, a także wzmocnienie prestiżu tego zawodu.

Dzięki wsparciu jakie otrzyma blisko 3350 bibliotek z ponad tysiąca gmin, dziesiątki tysięcy mieszkańców wsi i małych miast uzyska dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a tym samym będzie mieć szansę na poprawę jakości swojego życia.


Zobacz więcej na temat: literatura Warszawa
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Biblioteka Google zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2009 14:28
Koncerny Amazon, Microsoft i Yahoo zapowiadają walkę z projektem konkurencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja na innowacje: Wirtualna Biblioteka Nauki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2010 14:19
Wszystkie uczelnie w kraju otrzymają darmowy dostęp do Wirtualnej Biblioteki Nauki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyda 150 milionów złotych rocznie, aby naukowcy i studenci mieli dostęp do najświeższych osiągnięć na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z bibliotekami?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2010 11:08
Pod koniec ubiegłego roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstał projekt zmian w prawie dotyczącym funkcjonowania bibliotek.
rozwiń zwiń