X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Zmarł J.D. Salinger

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2010 09:38
Jerome David Salinger, amerykański prozaik, nie żyje. Miał 91 lat.
Audio

 

Jego nazwisko na całym świecie kojarzone jest z powieścią "Buszujący w zbożu". Była to jedyna powieść jaką popełnił. Opowiada o trzech dniach z życia siedemnastolatka, Holdena Caulfielda. Ze względu na ogromny rozgłos jaki zyskała książką Salinger przeniósł się do niewielkiego amerykańskiego miasteczka, Cornish, aby ukryć się przed ludźmi i sławą.

J.D. Salinger "Buszującego..." napisał w 1951 roku, samym pisarstwem zajmował się już od 15 roku życia. Obok wspomnianej powieści ma na swym koncie niezliczoną ilość opowiadań: "9 opowiadań" (1953, wyd. polskie 1964), "Franny i Zooey" (1961, wyd. polskie 1966), "Wyżej podnieście strop, cieśle." Seymour: "Introdukcja" (1963, wyd. polskie 1966).

Ciekawostką z życia Salingera jest epizod polski. Ze względu na żydowsko-polskie pochodzenie rodziny Salingerów rodzice młodego Jerome Davida wysłali go do Bydgoszczy. Tam przez jakiś czas pracował w rzeźni, co zaowocowało decyzją o przejściu na dietę wegetariańską.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zmarł Ingmar Bergman

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2007 16:23
Bergman zmarł w swoim domu na wyspie Faaroe (czyt. fore) dzisiaj około godziny 7.00 rano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyny taki buntownik

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2010 07:00
O pokoleniu ukształtowanym przez "Buszującego w zbożu" Jerome’a Salingera ze swoimi gośćmi - prof. Andrzejem Makowieckim (historykiem literatury, krytykiem literackim) oraz Grzegorzem Musiałem (poetą, pisarzem, tłumaczem z języka angielskiego) - rozmawiała Hanna Maria Giza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł John Updike

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2009 09:41
Zmarł znany pisarz John Updike, uważany za jednego z najlepszych prozaików i eseistów amerykańskich. Miał 76 lat, zmarł na raka płuc.
rozwiń zwiń