X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Różne oblicza miłości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 08:01
Jakie są dzieje miłości w Polsce, w różnych okresach historycznych? Tego można dowiedzieć się w Muzeum Pałacu w Wilanowie, gdzie otwarta została wystawa "Amor Polonus, czyli miłość Polaków".
Audio

Autorzy ekspozycji koncentrują się na trzech aspektach miłości: relacjach łączących kobietę i mężczyznę, uczuciach rodzinnych oraz miłości do ojczyzny. Wystawa została przygotowana z inicjatywy profesor Teresy Grzybkowskiej oraz profesora Zdzisława Żygulskiego juniora, którzy są także autorami towarzyszącemu ekspozycji katalogu.

Paweł Jaskanis w rozmowie z IAR wyraził nadzieję, że przygotowana w Wilanowie wystawa będzie także początkiem dyskusji na temat tego, jak pozytywnie patrzeć na dzieje ojczyzny, sięgając po wzory historyczne. Paweł Jaskanis zwraca uwagę, że na plakatach informujących o ekspozycji jest słynna rzeźba autorstwa Antonia Canovy, przedstawiająca młodego Henryka Lubomirskiego jako Amora. Dodaje też, że dzięki uprzejmości zamkowego muzeum w Łańcucie, rzeźbę będzie można obejrzeć na wystawie.

W wilanowskiej Oranżerii można także zobaczyć inne znakomite dzieła, m.in. obrazy Jana Matejki i Jacka Malczewskiego. Wystawę komentują dwa tomy katalogu. Pierwszy zawiera fotografie wszystkich obiektów, noty katalogowe i eseje profesorów Teresy Grzybkowskiej i Zdzisława Żygulskiego, a drugi - eseje wybitnych historyków sztuki, kultury, literatury, obyczaju, muzyki: m.in. Mieczysława Tomaszewskiego, Jarosława Krawczyka, Jacka Kowalskiego.

Wystawa będzie prezentowana do 15 sierpnia 2010.


Zobacz więcej na temat: wystawa Warszawa POLSKA IAR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Odnaleziony" Caravaggio

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2008 09:24
Dwa obrazy Caravaggia można oglądać na wystawie otwartej w zeszłym tygodniu w Edynburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 lat abstrakcjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 10:52
Od niedzieli (31 stycznia) w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a dokładnie w jego Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG – Pałac Opatów w Oliwie można będzie oglądać wystawę "W stulecie abstrakcji. Wystawa ze zbiorów malarstwa Muzeum Narodowego w Gdańsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anty-krzyk"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 14:50
„Anty-krzyk" taki tytuł nosi otwarta od dzisiaj w Paryżu wystawa dzieł Edwarda Muncha. Jej organizatorzy chcą pokazać, że najsłynniejszy z obrazów artysty zatytułowany „Krzyk" nie jest ani jego najważniejszym, ani najbardziej reprezentatywnym dziełem.
rozwiń zwiń