X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Reportażyści nagrodzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2009 20:00
Polskie Radio przyznało „Melchiory 2008” w sobotę, 21 marca br. podczas Gali Polskich Reportażystów na Zamku Królewskim w Warszawie. Najważniejszą nagrodę – Radiowego Reportażysty Roku jury jednogłośnie przyznało Cezaremu Galkowi z Radia Zachód.
Audio

W tym roku na konkurs wpłynęły 84 prace. Spośród nich jury w składzie:  Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Janina Jankowska, Hanna Krall, Krystyna Melion oraz Anna Sekudewicz wyłoniło zwycięzców. Przewodnicząca jury podkreśliła wysoki poziom prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu, co jej zdaniem jest potwierdzeniem znakomitej pozycji polskiego reportażu na radiowej mapie świata.

Tytuł Radiowego Reportażysty Roku, nagroda pieniężna i statuetka Melchiora przypadły Cezaremu Galkowi za podejmowanie ważnych społecznie tematów, rzetelną dokumentację i poszukiwania formalne.

Jak co roku przyznane zostały również nagrody w kategorii Premiera Roku. Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny jednogłośnie przyznano Janowi Smykowi z Polskiego Radia Białystok za reportaż „Gdy strumyk płynie…”. W uzasadnieniu przyznania nagrody jury podkreśliło mistrzowskie operowanie radiowymi środkami wyrazu oraz skonstruowanie znakomitej, wieloznacznej opowieści pełnej humoru i tragizmu. Nagroda im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny została przyznana ax quo dwóm audycjom: reportażowi „Bombka szczęścia” autorstwa Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka ze Studia Reportażu i Dokumentu PR / Głos Ewangelii oraz audycji „Walka z wiatrakami” Patrycji Gruszczyńskiej-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu PR. „Bombka szczęścia” została uznana przez jury za niezwykle przejmującą opowieść o ludzkim losie, która pomimo tragizmu nie pozbawia nadziei. Materiał Patrycji Gruszczyńskiej-Ruman został doceniony za ukazanie trudnych wyborów, trudnych decyzji zarówno matki jak i córki, wzajemnego braku zrozumienia i dojrzewania do akceptacji.

Statuetki Melchiorów powędrowały również do Edyty Gietki z tygodnika „Polityka” oraz Agnieszki Świdzińskiej z TVP SA Oddziału Katowice. Obie panie nominowane były w kategorii Inspiracja Roku. Jury doceniło reporterkę „Polityki” za pisanie o najtrudniejszym: miłości, śmierci, odczłowieczeniu i godności człowieka, bezbłędną formę reportaży oraz wielki i wspaniały talent. Agnieszka Świdzińska otrzymała nagrodę za rezultat kilkunastoletniej pracy nad filmem, w czasie której autorka dotarła do nowych faktów i dokumentów dotyczących pacyfikacji kopalni „Wujek” oraz za rzetelną i powściągliwą formę reportażu. Każdy z nagrodzonych otrzymał również nagrodę pieniężną.
 
Celem konkursu, od początku jego powstania, jest promowanie indywidualności autorskich oraz ambitnych form twórczości radiowej jak również uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych.

Wręczenie nagród uświetnił recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki z zespołem: Ula Borkowska – fortepian, Klaudiusz Baran – akordeon, Konrad Kubicki – bas. Wystąpił także Chór Dziewczęcy WIWAT pod dyrekcją Alicji Mossakowskiej.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nagroda za "Oberek"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2009 06:55
Nagranie Polskiego Radia „Oberek” w wykonaniu zespołu Maćka Korby otrzymało Nagrodę Specjalną w Międzynarodowym Konkursie Nagrań Muzyki Folkowej EBU – 2009 Svetozár Stračina Grand Prix.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„MELCHIORY 2009” - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 16:01
W najbliższą sobotę, 20 marca br. o godz. 18.30, odbędzie się szósta Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2009”. Tym razem polscy reportażyści i przyjaciele reportażu spotkają się w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 09:01
Warszawa ustanowiła Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, która będzie przyznawana co roku, autorowi najlepszego reportażu literackiego opublikowanego po polsku w formie książki. Pierwszego laureata poznamy już w maju 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozdano Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 16:32
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin. Wyróżnienie otrzymał utwór „Kainowa zbrodnia” autorstwa Anny Lisieckiej z Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń