Kultura

Międzynarodowy Dzień Teatru. Wybierz się w podróż po teatrze, jakiego jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 10:00
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji postanowiliśmy pokazać Wam teatr z całkiem innej strony. Jakie kryje tajemnice? Jak aktorzy przygotowują się do pracy? W co grają przed wyjściem na scenę i co piją przed spektaklem? Aktorzy oprowadzili nas po Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze Ateneum, odsłaniając ich wszystkie zakątki.  
Aktorka Anna Cieślak w perukarni Teatru Polskiego w Warszawie
Aktorka Anna Cieślak w perukarni Teatru Polskiego w WarszawieFoto: Marek Dakowski

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.


YouTube/Polskie Radio


Aleksandra Rybińska

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

DJ Adamus: nie jestem ''chłopakiem z dyskoteki" [WYWIAD WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:00
Choć jest producentem muzycznym, w klipach pojawia się zwykle na dalszym planie. Nie stara się być popularny za wszelką cenę, mimo że od wielu lat obraca się w środowisku celebrytów. Adam Jaworski, czyli DJ Adamus na swoje 15-lecie pracy postanowił wydać książkę z nadzieją, że uda mu się zerwać z wizerunkiem chłopaka z dyskoteki, który ma w głowie tylko imprezy. Jaki jest prawdziwy DJ Adamus? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Kwaśny: film ''Wyklęty" mnie zahartował [WYWIAD WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:00
W kinach w całej Polsce można już obejrzeć film o Żołnierzach Wyklętych, którzy toczyli walkę z władzą ludową o przyszłość powojennej Polski. "Mam nadzieję, że ''Wyklęty" będzie żywą lekcją historii, podręcznikiem" - tak o filmie mówił w wywiadzie dla portalu PolskieRadio.pl producent i aktor, Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń