X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Nienasycenie" w Studio

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 12:27
W warszawskim Teatrze Studio trwają ostatnie próby przed polską prapremierą „Ninasycenia” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl reżyseruje Tomasz Hynek.
Audio

W warszawskim Teatrze Studio trwają ostatnie próby przed polską prapremierą „Ninasycenia” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl reżyseruje Tomasz Hynek.

Na scenie zobaczymy m.in.: Ewę Błaszczyk, Monikę Obarę, Stanisława Brudnego, Wiesława Cichego, Mirosława Zbrojewicza, Wojciecha Zielińskiego. Twórcy zapowiadają, że choć spektakl powstaje w niemal okrągłą 70. rocznicę śmierci autora - który popełnił samobójstwo 17 września 39 roku - nie jest jednak tzw. spektaklem rocznicowym.

Powieść "Nienasycenie" przedstawia historię inicjacji młodego człowieka, jego erotycznych, intelektualnych i społecznych wtajemniczeń. "Jest to amerykańska opowieść o tym, jak jednostka czy społeczność może wpaść w obłęd"- wyjaśnia Tomasz Hynek. Ewa Błaszczyk dodaje, że mechanizmy, które przedstawił  w swoich tekstach Witkacy, są aktualne bez względu na epokę w której żyjemy.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Prapremiera odbędzie się 29 października 2009 godz. 19.30 na Dużej Scenie Teatru Studio.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Rozliczenie z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2009 12:48
W warszawskim Teatrze Studio Anna Smolar przygotowała prapremierę sztuki Pommerata „Jedną ręką”. Po raz pierwszy tekst francuskiego pisarza, reżysera i aktora zagości na polskiej scenie teatralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tischner schodzi z wyżyn - WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2009 10:09
"Filozofia po góralsku" to książka niemal legendarna. W pełnych humoru filozoficznych felietonach, będących równocześnie arcydziełem stylu i myślowej precyzji, ks. Tischner nadzwyczaj trafnie przełożył systemy pierwszych filozofów na język i odczuwanie podhalańskich górali. Za równie udane można uznać przełożenie tekstu na język teatru przez Irenę Jun i Wiesława Komasę. Spektakl „Filozofia po góralsku” ponownie wraca do repertuaru Teatru Studio. Na naszych czytelników czekają podwójne zaproszen
rozwiń zwiń

Czytaj także

WYGRAJ BILET na "Nienasycenie"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2009 07:58
29 października, na Dużej Scenie Teatru Studio, odbyła się polska prapremiera „Ninasycenia” według powieści Witkacego. Spektakl wyreżyserował Tomasz Hynek. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczarowanie" wg Brocha

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2010 07:35
Niemal rok temu, na kilka dni przed premierą, Teatr Studio wysłał do mediów komunikat, w którym poinformował, że zaplanowana (na 10 stycznia 2009 roku) premiera „Kusiciela” wg powieści Hermanna Brocha zostaje odwołana. Okazało się, że agencja posiadająca prawa do adaptacji powieści austriackiego dramaturga nie wyraża zgody na wystawienie spektaklu w wersji przygotowanej przez Marka Fiedora. Teraz spektakl znowu powraca na afisz, tylko... z nieco inną obsadą, zmienionym scenariuszem i pod nowym t
rozwiń zwiń