Kultura

Festiwal Camerimage. Czy ważne jest, gdzie powstaje film?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 20:00
– Nie ma dla mnie znaczenia, czy robię film w Polsce czy za granicą. Ważne, jaki film robię i z kim – mówi Magdalena Górka, autorka zdjęć do polskich i amerykańskich filmów.
Audio
  • Festiwal Camerimage. Czy ważne jest gdzie powstaje film? (Trójkowo, filmowo)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: guruXOX /Shutterstock

listopadzie_1200.jpg
Mocna premiera na jesień, czyli "Pewnego razu w listopadzie"

Jak przyznaje rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego, obecnie częściej pracuje w Ameryce, bo tam mieszka i ma rodzinę. Na festiwalu Camerimage można zobaczyć obraz "An Ordinary Man" ze zdjęciami Magdaleny Górki. – To film bardzo trudny. Dotyka nieprzyjemnych sytuacji w historii Europy. Ben Kingsley wciela się w nim w Ratko Mladicia odpowiedzialnego za masakrę w Srebrenicy. To nie jest film o masakrze, a o tym, co się dzieje w człowieku, który jest zbrodniarzem. To portret człowieka zupełnie odciętego od rzeczywistości – ocenia autorka zdjęć.

Od 11 do 18 listopada trwa w Bydgoszczy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage Od 11 do 18 listopada trwa w Bydgoszczy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage

Zapraszamy do wysłuchania audycji w całości poświęconej festiwalowi, w której także:

  • rozmowa z Urszulą Antoniak o filmie "Pomiędzy słowami" i zdjęciach holenderskiego operatora Lennerta Hillege (Konkurs Filmów Polskich Camerimage),
  • spotkanie z operatorem Michałem Sobocińskim, który opowiada o swojej pracy i festiwalu Camerimage, w którym brał udział od najmłodszych lat.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Magdalena Górka (operator filmowy, jurorka konkursu etiud studenckich na festiwalu Camerimage), Urszulą Antoniak (reżyser), Michał Sobociński (operator filmowy)
Data emisji: 12.11.2017
Godzina emisji: 14.08

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Twój Vincent". Co robi kostiumograf w filmie animowanym?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 11:30
Tym razem gościem Ryszarda Jaźwińskiego była Dorota Roqueplo – wybitna kostiumograf, autorka kostiumów do filmu "Twój Vincent".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczni reprezentanci Polski na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 18:30
13 października po raz 33. ruszył Warszawski Festiwal Filmowy. Ryszard Jaźwiński przyjrzał się temu wydarzeniu z reżyserem Andrzejem Jakimowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ach śpij kochanie" – klimatyczny i mroczny kryminał

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 15:00
Podstawą dla scenariusza filmu "Ach śpij kochanie" była postać krakowskiego mordercy Władysława Mazurkiewicza. Co przyciągnęło Krzysztofa Langa do tej historii?
rozwiń zwiń