RIO 2016

Rio 2016: Polacy znają już rywala w 1/4 finału. USA trudnym przeciwnikiem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:30
Polscy siatkarze w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro zmierzą się w środę o godzinie 19 czasu polskiego ze złotymi medalistami igrzysk w Pekinie Amerykanami. O tym, z kim zagrają biało-czerwoni zdecydowało losowanie.
Audio
  • Z polskimi siatkarzami po meczu z Kubą rozmawiał Tomasz Gorazdowski z radiowej Trójki (PR3)
Polscy siatkarze czekają na mecz prawdy na igrzyskach olimpijskich w Rio
Polscy siatkarze czekają na mecz prawdy na igrzyskach olimpijskich w RioFoto: PAP/Adam Warżawa
Serwis specjalny
brazylia rio 1200 F.jpg
Rio 2016

Polscy siatkarze - z czterema zwycięstwami i jedną porażką na koncie - zajęli drugie miejsce w grupie B. Drużyna z USA zanotowała trzy wygrane i dwie porażki w grupie A. 

Można z całą pewnością stwierdzić, że zespół USA będzie bardzo trudnym rywalem, jednak biało-czerwoni na pewno nie stoją na straconej pozycji. Zapowiada się na wyrównany mecz - w ostatnich 10 starciach tych zespołów każdy z nich ma po 5 zwycięstw. Dla podopiecznych Stephane'a Antigi będzie to wielki test w Rio - w grupie poza meczem z Rosją radzili sobie znakomicie, jednak można odnieść wrażenie, że nie weszli jeszcze na szczyt swojej możliwości.

Mistrz świata zmierzy się z mistrzem olimpijskim z Pekinu, jednak zarówno biało-czerwoni, jak i Amerykanie grają niejako z czystą kartą - musieli zmagać się z wieloma niedogodnościami, nie mówiąc już o zmianach, które nastąpiły w obu ekipach od czasu ostatnich sukcesów.

Zespoły z miejsc drugich i trzecich w obu grupach swoich rywali poznali w losowaniu. Kanada trafiła na mistrzów olimpijskich z Londynu Rosjan. Liderzy grup - odpowiednio - Włosi i Argentyńczycy - zmierzą się z czwartymi drużynami w tabeli - Irańczykami i Brazylijczykami.

W przypadku zwycięstwa nad Amerykanami, biało-czerwoni trafiliby na lepszego z pary Iran - Włochy.

Pary ćwierćfinałowe turnieju olimpijskiego siatkarzy:

Włochy - Iran (godz. 15.00)

USA - Polska (19.00)

Kanada - Rosja (23.00)

Argentyna - Brazylia (3.15)

ps

Dziś w Rio