RIO 2016

Rio 2016: Pochwała i Szczepański na piątym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 21:12
Kajakarze górscy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli piąte miejsce w slalomie C2 w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medal wywalczyli Słowacy Ladislav i Peter Skantarowie.
  • Relacja Marka Soleckiego z pływania i Rafała Bali z kajaków górskich )PR1)
Piotr Szczepański i Marcin Pochwała
Piotr Szczepański i Marcin PochwałaFoto: PAP/EPA/ANTONIO LACERDA
Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

W finale Polacy popłynęli bezbłędnie, ale nie na tyle szybko, by zapewnić sobie medal. Do brązu, który przypadł osadzie Francji, biało-czerwonym zabrakło 1,73 sekundy.

Kajakarze KKK Kraków powtórzyli w Brazylii wynik z igrzysk w Londynie. W tej konkurencji jedyny dotychczas w historii medal olimpijski dla Polski w kajakarstwie górskim, srebrny, wywalczyli w Sydney w 2000 roku Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski.

Szczepański i Pochwała byli jedynymi biało-czerwonymi, którzy wystąpili w finale igrzysk w Rio de Janeiro. W K1 kobiet zabrakło do tego celu sekundy Natalii Pacierpnik, która ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu. W C1 Grzegorz Hedwig odpadł w półfinale, zajmując 12. lokatę, a w K1 Maciej Okręglak nie przebrnął eliminacji, kończąc zmagania na 18. pozycji.