X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

"Lato z Radiem" gościło w stolicy polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 11:47
Kolejnym miastem na trasie "Lata z Radiem" jest Opole. Słynna stolica polskiej piosenki znana jest nie tylko z festiwalu. Wcale nie trzeba jechać do Florencji czy Wenecji, żeby móc podziwiać kamienice przeglądające się w wodzie. Wystarczy odwiedzić Opole. Jakie atrakcje jeszcze oferuje to niezwykłe miejsce?
Audio
  • "Lato z radiem" w Opolu (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Kamila przeszła długą drogę, ale przed nią jeszcze wiele zmagań (Lato z radiem/Jedynka)
  • Felieton Piotra Lisiewicza czyta Wojciech Żołądkowicz, 31.07.2018
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Miasto ma bogatą ofertę kulturalną i niezwykłą historię. Mieszkańcom przypomina o niej chociażby obronna Wieża Piastowska, wzniesiona w 1300 roku przez księcia Bolesława, w której przetrzymywano jeńców w zupełnych ciemnościach. Odwiedziliśmy również wartownię i zbrojownię zabytku.

Śląsk to nie tylko historia, ale również tradycja, z którą wiąże się przede wszystkim wyjątkowa kuchnia tego regionu do której zaliczają się tradycyjne kluski śląskie czy "modra kapusta".

Opole to przede wszystkim święto polskiej piosenki, o której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, odwiedzając Muzeum Polskiej Piosenki.

Ponadto w cyklu "Lato z radiem budzi ludzi" wysłuchaliśmy opowieści o Kamili, którą kilka lat temu potrącił pijany motocyklista. Pięcioletnia wówczas dziewczynka trafiła do kliniki Budzik. O jej pobycie w placówce z bratem, koleżanką oraz mamą Karoliną Pasieczną, rozmawiała Agnieszka Ciecierska.

W audycji również konkursy Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. W cyklu "Jest jak jest" wysłuchaliśmy felietonu Piotra Lisiewicza. Kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony pająk" przeczytała Agata Kulesza. Ponadto "Strofy dla Ciebie" zinterpretował Andrzej Ferenc.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Małgorzata Raducha

Goście: Eryk Latała(przewodnik), Urszula Zajączkowska(Muzeum Śląska Opolskiego), Kaja Marchel (Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), gospodyni z Opola, Karolina Pasieczna(mama Kamili), brat i koleżanka Kamili

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kb/abi