X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Nagrodzono zdjęcia poświęcone Żołnierzom Wyklętym

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 21:58
Autorzy najlepszych zdjęć poświęconych Żołnierzom Wyklętym zostali nagrodzeni podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej.
Nagrodzono zdjęcia poświęcone Żołnierzom Wyklętym
Foto: IPN

Autorzy najlepszych zdjęć poświęconych Żołnierzom Wyklętym zostali nagrodzeni podczas czwartkowego koncertu w Filharmonii Krakowskiej.

Nagrodę główną wręczono Agnieszce Ciasnosze, uczennicy IV LO w Rzeszowie za zdjęcie pt. "Pamięć wiecznie żywa".
W ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza", zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Stowarzyszenie Passionart i Kuratorium Oświaty w Krakowie nagrodzono 24 laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Jak podkreślili jurorzy, na konkurs, stojący na wysokim poziomie artystycznym, napłynęło kilkaset fotografii z całej Polski. Przysłane prace ukazywały osobiste, środowiskowe, społeczne związki uczestników konkursu z pamiątkami, miejscami, wydarzeniami związanymi z bohaterami antykomunistycznego podziemia. Przede wszystkim odzwierciedlały zaś dzisiejsze znaczenie pamięci o żołnierzach wyklętych.

Czytaj o Żołnierzach Wyklętych>>>

Celem konkursu było zainteresowanie młodego pokolenia historią żołnierzy wyklętych w niecodzienny sposób. Zamierzeniem organizatorów było, aby uczestnicy konkursu poszukali śladów ich pamięci za pośrednictwem artystycznych środków wyrazu i możliwości, jakie stwarza współczesna fotografia.

Wręczenie nagród nastąpiło podczas koncertu zatytułowanego "Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci" w Filharmonii Krakowskiej. Wydarzenie zorganizowano w ramach krakowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W tegorocznym koncercie wzięło udział ponad 200 młodych artystów. Zagrała Krakowska Młoda Filharmonia i Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie - Nowej Hucie. Zaśpiewały chóry akademickie: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego.
pp/PAP

Galeria: dzień na zdjęciach

''


Zobacz więcej na temat: Żołnierze Wyklęci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci. Komiks IPN na smartfony i tablety

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 20:57
Nowe publikacje dotyczące podziemia niepodległościowego w regionie radomskim po II wojnie światowej przygotował Instytut Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci. Zbuduj wirtualny pomnik

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 10:25
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Instytut Pamięci Narodowej zachęca do symbolicznego złożenia hołdu członkom powojennego podziemia niepodległościowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsiądź na rower, by uczcić pamięć żołnierzy wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 15:22
W sobotę w południe Masa Krytyczna pojedzie w Warszawie dla Żołnierzy Wyklętych. Do przyłączenia się do akcji zachęca również IPN
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent uhonorował Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 23:59
- Ojczyzna Wam dziękuje, stara się pamiętać o wszystkich zasługach i utrwalać pamięć o tych najtrudniejszych chwilach - powiedział Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Pierwsze w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 16:49
- Chcemy upamiętnić wszystkie regiony Polski, wszystkich tych, którzy oparli się stalinowskiej, komunistycznej władzy i oddali życie za ojczyznę - powiedział Arkadiusz Czartoryski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń