X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Partnerstwo Wschodnie. Jacek Czaputowicz: wspieramy aspiracje Mołdawii

12.07.2019 12:21
Jacek Czaputowicz spotkał się z szefem mołdawskiej dyplomacji. Polski minister spraw zagranicznych deklarował wsparcie naszego kraju dla "mołdawskich aspiracji". - Chcemy budować jeszcze silniejsze relacje z Polską - deklarował z kolei Nicolae Popescu.
Audio
  • Kiszyniów - Polska wspiera proeuropejską drogę Mołdawii, ale oczekuje reform. Materiał Karola Darmorosa (IAR)
Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz oraz minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Republiki Mołdawii Nicloae Popescu
Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz oraz minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Republiki Mołdawii Nicloae Popescu PAP/Wojciech Olkuśnik

- Chcę przekazać władzom Mołdawii mocny sygnał o zasadności utrzymania proeuropejskiej orientacji i poparciu Polski dla mołdawskich aspiracji - mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu w Kiszyniowie z ministrem spraw zagranicznych i integracji europejskiej Mołdawii Nicolae Popescu.


Szef polskiej dyplomacji wyraził także satysfakcję z "pokojowej transformacji władzy w Mołdawii" po 14 czerwca 2019 roku oraz z "przestrzegania zasad demokratycznych przez mołdawskie partie polityczne".


- Liczymy, że polsko-mołdawska współpraca dwustronna będzie dalej intensywnie się rozwijać - zaznaczył Jacek Czaputowicz.

- Oczekujemy, że zaprezentowany program rządu Mai Sandu będzie wyrazem gotowości do przyspieszenia reform, zwłaszcza w walce z korupcją, odpolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości czy likwidacją systemu oligarchicznego - dodał.

"Mamy bardzo dobre relacje z Polską"

- Chcemy budować jeszcze silniejsze relacje z Polską, które przyniosłyby jeszcze więcej korzyści dla obywateli naszych krajów - mówił minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Mołdawii Nicolae Popescu po spotkaniu z szefem polskiego MSZ.

- Mamy bardzo dobre relacje z Polską we wszystkich zakresach gospodarczych, politycznych, społecznych - podkreślił Nicolae Popescu, wskazując, że jest to pierwsza wizyta Czaputowicza w jego kraju. 

Podziękowania za Partnerstwo Wschodnie

Szef mołdawskiego MSZ poinformował, że rozmowa z polskim ministrem dotyczyła zarówno relacji dwustronnych, jak i w ramach UE, a także Partnerstwa Wschodniego. Popescu dziękował za powołanie tego projektu, który - jak ocenił - pozwolił Mołdawii "zakorzenić się" w UE.

- Chcemy wzmocnić i zintensyfikować Partnerstwo Wschodnie" - deklarował. 

Wśród niektórych zagadnień, które jego kraj chce realizować w ramach PW, Popescu wymienił m.in. zniesienie taryf roamingowych między Mołdawią a krajami UE. Zapowiedział, że tematy te zamierza poruszyć w przyszłym tygodniu w Brukseli. 

Podczas konferencji prasowej Jacek Czaputowicz poparł pomysły dotyczące zarówno taryf roamingowych, jak i prawa jazdy Mołdawian. 

Szef polskiej dyplomacji spotka się jeszcze w piątek w Kiszyniowie z reprezentantami mołdawskich władz - prezydentem Igorem Dodonem, premier Sandu i przewodniczącą parlamentu Zinaidą Greceanii. Po tych rozmowach planowane jest także spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. 

W czwartek minister Czaputowicz spotkał się z Polonią w bibliotece Adama Mickiewicza, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

IAR/PAP/dad

"Rzeczpospolita": Donald Trump przyjedzie do Polski na dłużej

12.07.2019 09:31
- Nie dzień, ale dwa dni potrwa wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

MSZ Ukrainy potępia zbrodnię wołyńską, lecz nie godzi się na jej "upolitycznianie"

12.07.2019 10:41
MSZ Ukrainy potępiło zbrodnię dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej na Wołyniu, oświadczając, że nie zgadza się z "jednostronną i upolitycznianą oceną" tych wydarzeń przez polskich polityków i dyplomatów.