X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska kończy dwuletnią kadencję w Radzie Bezpieczeństwa

12.12.2019 16:35
Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid zadeklarowała w Warszawie, że jej kraj skupi się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na takich kwestiach jak cyberbezpieczeństwo, zmiany klimatyczne oraz ochrona kobiet i dzieci w konfliktach. Od stycznia tego roku Estonia będzie po raz pierwszy w historii niestałym członkiem tego gremium. Polska, której członkostwo dobiega końca, zasiada w Radzie Bezpieczeństwa po raz szósty. Prezydenci wzięli udział w Forum Przywództwa "Polska-Estonia, wspólnota celów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ".
Audio
  • Polska kończy dwuletnią kadencję w Radzie Bezpieczeństwa. Relacja Sylwii Białek (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid  podczas forum Polska-Estonia, wspólnota celów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Warszawie.
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid podczas forum "Polska-Estonia, wspólnota celów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

Andrzej Duda powiedział, że Polska nie traktowała swojego członkostwa w radzie bezpieczeństwa ONZ jako celu samego w sobie. Przypomniał, że zwracaliśmy uwagę na wiele zagadnień, które do tej pory nie były bezpośrednim tematem prac Rady. Mówił, że kładliśmy nacisk na poszanowanie prawa międzynarodowego. Prezydent powiedział, ze obecność w Radzie przyczyniła się do umocnienia wizerunku Polski jako państwa stabilnego, przewidywalnego i angażującego się na rzecz rozwiązywania globalnych problemów.

Prezydent Kersti Kaljulaid przypomniała, że Polska w czasie dwuletnich prac w Radzie Bezpieczeństwa podniosła kwestie Ukrainy i Gruzji. Powiedziała, że nie udało zaoferować się rozwiązania, ale udało się ludziom w tych dwóch krajach przywrócić nadzieję, dlatego ważne jest, aby utrzymać tę dyskusję na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Andrzej Duda powiedział, że Polska jestem zdeterminowana, aby kontynuować misje rozpoczęto w Radzie Bezpieczeństwa promując fundamentalne dla nas tematy i zagadnienia w trakcie rozpoczynającej się w styczniu trzyletniej kadencji w Radzie Praw Człowieka.

Prezydent Estonii powiedziała, że jej kraj zajmie się także kwestiami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa. Powiedziała, że przydatne jest przyjmowanie nowych technologii i sprawianie, by ludzie byli bliżej administracji. - Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat członkostwa uda nam się upowszechnić rozumowanie, że gdziekolwiek zdarza się konflikt, element cyberbezpieczeństwa musi również być brany pod uwagę jako rozwiązanie tego konfliktu - powiedziała Kersti Kaljulaid.


IAR/dad


Zobacz więcej na temat: ONZ POLSKA Estonia

Niemiecki biznes grozi sankcjami odwetowymi wobec USA

12.12.2019 10:08
- Powinniśmy sankcjami odpowiedzieć na sankcje, które szkodzą Europie - powiedział szef niemiecko-rosyjskiej Izby Handlowej Matthias Schepp. Odniósł się on do ustawy o budżecie Pentagonu, w projekcie której wpisano sankcje na firmy budujące gazociąg Nord Stream 2. Ustawę przyjęła wcześniej w środę Izba Reprezentantów USA.

Kompromis w UE ws. transportu międzynarodowego. Polacy niezadowoleni

12.12.2019 09:08
Jest porozumienie w Unii w sprawie przepisów dotyczących transportu międzynarodowego, polscy europosłowie są niezadowoleni.

Rosja zdecydowała o wydaleniu niemieckich dyplomatów

12.12.2019 10:49
Rosja wyrzuca dwóch niemieckich dyplomatów. To oficjalna odpowiedź Moskwy na wcześniejsze wydalenie przez Berlin dwóch rosyjskich dyplomatów. Władze Niemiec uznały, że Rosja stoi za zabójstwem obywatela Gruzji, do którego doszło w sierpniu w Berlinie.