X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szewach Weiss o konferencji w Izraelu: nie wolno handlować historią

09.01.2020 10:48
Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce określił organizację tegorocznego Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie mianem "handlu z historią". Wydarzenie, które odbędzie się w Instytucie Jad Waszem, organizuje rosyjski oligarcha i bliski współpracownik Władimira Putina Wiaczesław Mosze Kantor.
Prof. Szewach Weiss
Prof. Szewach WeissPAP/Grzegorz Michałowski

Wypowiadając się podczas noworocznego spotkania pary prezydenckiej ze społecznością żydowską, Szewach Weiss mówił, że jako były szef Instytutu Jad Waszem, czuje się osobiście dotknięty zaistniałą sytuacją. - Czuję jeszcze odpowiedzialność osobistą, bo przez siedem lat byłem szefem Instytutu Jad Waszem. Mi się wydaję, że ta inicjatywa nie była ze strony Instytutu Jad Waszem. Powiem coś niedelikatnie: tą konferencję zorganizowano niczym kantor. Handel z historią - tego się nie robi - powiedział Weiss.

Do słów Szewacha Weissa odniósł się w programie "Gość Wiadomości" Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta. Polityk ocenił, że między innymi wypowiedź byłego ambasadora Izreala pokazuje, że decyzja Andrzeja Dudy, by nie jechać na uroczystości w Jad Waszem była słuszna. - To były bardzo mocne, twarde słowa, ale bardzo słuszne. To ważne, że po tej decyzji pana prezydenta mam bardzo dużo sygnałów mówiących o tym, że wszyscy rozumieją, że prezydent Duda taką decyzję podjął, że jest to decyzja słuszna. To są także głosy ze środowisk żydowskich, polskich i międzynarodowych. Także media w Izraelu odczytały tę decyzję pana prezydenta w sposób zrozumiały. W związku z powyższym to była dobra decyzja, decyzja słuszna z punktu widzenia polskiego interesu, a także z ogólnego punktu widzenia prawdy historycznej - mówił Szczerski.

O motywach Wiaczesława Mosze Kantora mówił także w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Jak stwierdził, nie ma on "szczególnych powodów, żeby pałać sympatią do Polski". Polityk wyjaśnił, że rząd udaremnił w przeszłości zakup przez niego Zakładów Azotowych. Jak dodał Paweł Jabłoński, "z czysto obiektywnego punktu widzenia" nie należy dziwić się, że "scenariusz" Światowego Forum Holokaustu "jest tak rozpisany, aby był niekorzystny dla Polski".

IAR/dad

Forum Żydów Polskich: w Jerozolimie będą przemawiać główni sprawcy Zagłady

08.01.2020 13:51
W Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow, a także Francji, która wydała Żydów Niemcom - zauważa Forum Żydów Polskich, wskazując, że polski prezydent, reprezentujący kraj, którego rząd zaalarmował świat o masowej eksterminacji Żydów, nie zostanie usłyszany.

Polska najbardziej proamerykańska spośród członków Unii Europejskiej

09.01.2020 09:25
Podczas gdy Europa bardziej ceni kanclerz Niemiec Angelę Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona, w Polsce trzeci rok z rzędu wzrosło zaufanie do prezydenta USA Donalda Trumpa - wynika z badań amerykańskiego think tanku Pew Research Center.

Media w Rosji: zabicie Sulejmaniego zmienia reguły wojen hybrydowych

09.01.2020 10:04
Eskalacja napięcia między USA i Iranem po śmierci generała Kasema Sulejmaniego pokazała, że wykorzystywanie formacji paramilitarnych i niewypowiedzianych wojen do osiągnięcia celów politycznych nie zawsze jest skuteczne - ocenia rosyjski dziennik "Wiedomosti".