X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przede wszystkim gospodarka. Rozmowy prezydentów Polski i Niemiec

23.05.2020 09:22
Przyszłość gospodarki i polityki europejskiej w kontekście pandemii koronawirusa była tematem godzinnej rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Niemiec. Była to kolejna z serii rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z zagranicznymi partnerami.
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty prezydenta Niemiec w Polsce w 2018 roku
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty prezydenta Niemiec w Polsce w 2018 rokuANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent Frank-Walter Steinmeier pogratulował polskim władzom skutecznej strategii ograniczającej zdrowotne skutki pandemii.

Prezydenci omówili koncepcje współpracy europejskiej w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego przedstawione w liście Prezydenta RP do liderów europejskich, podkreślając konieczność wzmocnienia samodzielności i solidarności europejskiej w sytuacjach zagrożenia zdrowotnego - szczególnie jeśli chodzi o produkcję niezbędnych materiałów ochronnych i sprzętu medycznego.

Przede wszystkim gospodarka

Większość rozmowy poświęcono kwestiom gospodarczym. Obaj przywódcy uznali, że kluczowymi zadaniami są dzisiaj zachowanie płynności finansowej firm i działania na rzecz utrzymania miejsc pracy.

Dla osiągnięcia tych celów konieczne jest wsparcie przez środki publiczne, tak jak to się dzieje dzisiaj zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Zapobieganie głębokiej recesji w Europie musi być, zdaniem prezydentów, wsparte przez inicjatywy na poziomie unijnym.


Prezydent Andrzej Duda przekazał polskie stanowisko w sprawie niemiecko-francuskiej propozycji Funduszu Odbudowy. Polska pozytywnie odnosi się do projektu, ale uważa, że kluczowymi elementami jego oceny będą szczegóły dotyczące źródeł finansowania, zasad podziału środków oraz charakteru pomocy. Polska jest gotowa aktywnie włączyć się w wypracowywanie tych szczegółów w dialogu z innymi stolicami.

Spadek koniunktury w Polsce (opr. PAP) Spadek koniunktury w Polsce (opr. PAP)

Prezydenci rozmawiali także o konieczności współdziałania na forach organizacji międzynarodowych.


IAR/PAP/PR24/dad

Polskie lotniska otrzymają rządowe wsparcie

22.05.2020 15:30
Ministerstwo infrastruktury zapowiada wsparcie polskich lotnisk, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Kwota wsparcia przekroczy 142 miliony złotych. Resort przygotował kilka mechanizmów, które pozwolą utrzymać płynność finansową portom lotniczym.

Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych

22.05.2020 16:05
Konsulat Generalny RP we Lwowie przekazał jednemu z tamtejszych szpitali środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i medyków. Jest to 2 tysiące jednorazowych kombinezonów ochronnych i 2235 masek ochronnych FFP-2 o wartości pół miliona hrywien (ponad 80 tysięcy złotych) zakupionych przez Fundację Solidarności Międzynarodowej. 

Specjalny lot dla Polaków, którzy chcą wrócić do kraju z Wielkiej Brytanii

22.05.2020 16:03
Na najbliższą środę 27 maja zaplanowany jest specjalny lot czarterowy z Londynu do Warszawy dla osób, które z różnych powodów utknęły w Wielkiej Brytanii i chciałyby wrócić do Polski - poinformowała ambasada RP.