X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Frank-Walter Steinmeier

Ekspert: niemiecki prezydent będzie łagodził sytuację

Niemiecki prezydent Frank-Walter Steinmeier w środę rozpoczął  wizytę w Grecji. Rozmowy mają dotyczyć m.in. greckich żądań reparacji wojennych. – Prezydent na pewno będzie próbował łagodzić tę kwestię, a swoje stanowisko w tej sprawie Niemcy powtarzali już wiele razy  – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kędzierski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Grecja Niemcy polityka II wojna światowa reparacje wojenne Frank-Walter Steinmeier

Niemieckie media komentują wizytę prezydenta Steinmeiera

W niemieckich mediach pojawiły się pierwsze komentarze dotyczące wizyty w Polsce prezydenta tego kraju Franka Steinmeiera. Tamtejsze media przyznają, że wizyta przebiega w stosunkowo dobrej atmosferze, dodają jednak, że wiele tematów dzieli obydwa kraje. Wyliczają: reformę wymiaru sprawiedliwości, politykę migracyjną oraz gazociąg Nord Stream 2. 
Zobacz więcej na temat:  Niemcy prezydent media Frank-Walter Steinmeier ŚWIAT

"Są nierozwiązane zaszłości historyczne z Niemcami"

– To ważna wizyta (…). To nie jest oczywiste, że prezydent Niemiec przejeżdża do Polski w ramach uroczystości związanych ze stuleciem Niepodległości. Mamy wciąż nierozwiązane zaszłości historyczne – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W Polsce z dwudniową wizytą przebywa Frank-Walter Steinmeier.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas Polskie Radio 24 Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda relacje polsko-niemieckie Niemcy polityka historyczna Nord Stream 2

Prezydent: jesteśmy zwolennikami UE wolnych narodów i państw

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył podczas wspólnej konferencji z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem, że relacje polsko-niemieckie stanowią ważny element ładu europejskiego. O wizycie prezydenta Niemiec w Polsce mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Piotr Madajczyk, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Andrzej Duda Frank-Walter Steinmeier

Prezydent Niemiec z wizytą w Polsce. Komentarz

– Prezydent nie ma zbyt silnej pozycji politycznej w Niemczech (…) – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika „Solidarność”. Dwudniowa wizyta Franka Waltera-Steinmeiera w Polsce ma charakter zarówno polityczny, jak i historyczny – wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda Maciej Chudkiewicz