X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie trwają polsko-litewskie konsultacje rządowe

17.09.2020 08:31
Ponad 20 ministrów z Polski i z Litwy weźmie udział w konsultacjach rządów obu krajów. Podczas zaplanowanego na kilka godzin spotkania w Wilnie politycy będą rozmawiać o wzajemnych relacjach. Podpiszą też deklarację o partnerstwie strategicznym.
Audio
  • W Wilnie odbędą się konsultacje rządów Polski i Litwy. Materiał Kamila Zalewskiego
  • Polsko-Litewskie Konsultacje Międzyrządowe w Wilnie. Relacja Kamila Zalewskiego [posłuchaj]
Panorama Wilna
Panorama WilnaShutterstock.com / Wojtek Chmielewski

Najważniejszym tematem rozmów ma być jednak sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, które miały przez władze zostać sfałszowane. Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zapowiada, że politycy z Litwy i Polski będą rozmawiać o wspólnych działaniach na rzecz demokracji na Białorusi. - Rząd Polski i rząd Litwy są jednymi z najbardziej zaangażowanych rządów, jeśli chodzi o kwestie przypominania i dbania o to, żeby prawo Białorusinów do tego, by sami mogli zdecydować o swojej przyszłości, żeby to prawo było gwarantowane. To prawo musi być gwarantowane przez społeczność międzynarodową i przez Unię Europejską - dodał wiceminister Jabłoński.

Białoruskie władze twierdzą, że wybory z 9 sierpnia wygrał prezydent Alaksandr Łukaszenka. Opozycja uważa jednak, że głosowanie zostało sfałszowane. Od ponad miesiąca na ulice białoruskich miast wychodzą tysiące osób. Dochodzi do starć z siłami bezpieczeństwa. Setki protestujących zostały zatrzymane.

W Wilnie polskiej delegacji będzie przewodniczyć premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu ma też zaplanowane osobne spotkania z litewskim premierem i prezydentem.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś Litwa Wilno

Polskie domy jadą do Grecji. Pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos

16.09.2020 14:35
Z Polski wyrusza pierwsza partia pomocy dla uchodźców na wyspie Lesbos. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przekaże 156 składanych domów. W ten sposób dach nad głową odzyska kilkaset osób, które straciły schronienie w ubiegłotygodniowym pożarze obozu Moria na greckiej wyspie.

Konopacka i Walasiewicz wśród bohaterów wystawy "Znani nieznani. Polacy światu"

17.09.2020 14:00
Utytułowane lekkoatletki Halina Konopacka i Stanisława Walasiewicz znalazły się wśród bohaterów wystawy "Znani nieznani. Polacy światu". Poświęcona jest wybitnym osobom, które w różnych dziedzinach mają zasługi dla Polski i innych krajów.

Protest przed ambasadą Rosji w przededniu 81. rocznicy napaści na Polskę

16.09.2020 22:27
W Warszawie, w przededniu 81 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, przed bramą Ambasady Federacji Rosyjskiej odbyła się demonstracja zorganizowana przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa i Kluby Gazety Polskiej. Jej głównym celem było przypomnienie sowieckich zbrodni i upamiętnienie ich ofiar. Uczestnicy demonstracji śpiewali patriotyczne pieśni, mieli ze sobą biało-czerwone flagi.