X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministrowie spraw zagranicznych UE za kolejnymi sankcjami wobec Rosji

22.02.2021 14:16
Ministrowie spraw zagranicznych unijnych krajów za sankcjami wobec Rosji w związku z aresztowaniem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i decyzją o zesłaniu do kolonii karnej. Jak dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, szefowie dyplomacji 27 krajów na spotkaniu w Brukseli dali zielone światło dla stworzenia listy osób, które zostaną objęte sankcjami. Chodzi o zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa w Europie.
Audio
  • Ministrowie spraw zagranicznych UE za kolejnymi sankcjami wobec Rosji. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Unijni szefowie dyplomacji popierają wprowadzenie nowych sankcji wobec Rosji i rozważają sankcje wymierzone w Białoruś [POSŁUCHAJ]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneAlexandros Michailidis / Shutterstock.com

Zgoda polityczna unijnych ministrów spraw zagranicznych dla nałożenia kolejnych sankcji na Rosję była spodziewana. Jeden z unijnych dyplomatów w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką podkreślał przed spotkaniem, że restrykcje są przesądzone. W tym celu wykorzystane zostaną zatwierdzone niedawno przepisy pozwalające na nakładanie sankcji za łamania praw człowieka. Otwarte pozostaje pytanie czy na czarnej liście znajdą się oligarchowie wspierający reżim Władimira Putina. Co jakiś czas pojawiają się apele w tej sprawie. Jednak unijne przepisy dotyczące restrykcji za łamanie praw człowieka nie obejmują przypadków korupcji, w przeciwieństwie do amerykańskiej ustawy Magnickiego, na której były wzorowane. W nieoficjalnych rozmowach brukselska korespondentka Polskiego Radia usłyszała, że wśród osób, na które mogą być nałożone sankcje, wymienia się szefa rosyjskiej Gwardii Narodowej, prokuratora generalnego i szefa służby więziennej.

Lista sankcyjna ma być gotowa w przyszłym miesiącu, jeszcze przed szczytem z udziałem europejskich przywódców, planowanym na koniec marca. Relacje z Rosją będą wtedy jednym z tematów spotkania.

IAR/dad

Szefowie MSZ Polski i Ukrainy wspólnie wzywają do zatrzymania Nord Stream 2

22.02.2021 09:56
Nord Stream 2 jest szkodliwy dla Unii Europejskiej i musi być zatrzymany - napisali ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau i Ukrainy Dmytro Kułeba w artykule opublikowanym na portalu Politico. Podkreślili, że Stany Zjednoczone mogą odegrać ważną rolę, by uniemożliwić zakończenie inwestycji.

"Nord Stream 2 to projekt szkodliwy dla bezpieczeństwa całej UE". Paweł Jabłoński nie ma wątpliwości

22.02.2021 11:20
Nord Stream2 to projekt szkodliwy dla bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej, dwustronne stosunki między Rosją a Niemcami oraz krótkoterminowe zyski kilku firm nie mogą przesłonić tego faktu - ocenił w poniedziałek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Zmarł Jan Lityński, działacz opozycji demokratycznej w PRL

22.02.2021 12:09
Był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, więźniem politycznym, uczestnikiem protestów w marcu 1968 roku. Od 1977 roku działał w Komitecie Obrony Robotników. W 1980 roku objął funkcję doradcy władz "Solidarności".