X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komisja Europejska proponuje różne działania w reakcji na wysokie ceny energii

13.10.2021 13:26
Komisja Europejska proponuje działania w reakcji na wysokie ceny energii. Ma je przedstawić jutro Parlamentowi Europejskiemu, a w poniedziałek unijnym ministrom do spraw energii. To będzie także jeden z tematów szczytu w przyszłym tygodniu w Brukseli z udziałem przywódców 27 krajów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne NATTHAPONG SUNTORNDECH/Shutterstock.com

W krótkim terminie Komisja Europejska proponuje wsparcie gospodarstw domowych zagrożonych ubóstwem energetycznym pieniędzmi z handlu pozwoleniami na emisję CO2. Wśród innych propozycji są także różnego rodzaju ulgi podatkowe, które państwa członkowskie mogą wprowadzać, oraz zgoda na pomoc publiczną dla określonych firm.

Komisja Europejska ma też wspierać inwestycje w energię odnawialną i efektywność energetyczną. W dłuższej perspektywie Komisja proponuje wspólne zakupy gazu i deklaruje zbadanie możliwości wspólnego magazynowania surowca.

Mimo apeli kilku krajów, w tym Polski, Komisja Europejska nie wycofuje się z ambitnych planów klimatycznych. Uważa, że polityka klimatyczna nie ma związku z wysokimi cenami energii. Nie obciąża też Rosji odpowiedzialnością za wysokie ceny gazu choć od kilku tygodni zwracają na to uwagę europosłowie i część krajów, w tym Polska. Chodzi o ograniczanie dostaw gazu i windowanie cen. W opublikowanych dziś dokumentach Komisja Europejska podkreśliła, że obecny wzrost cen energii wynika przede wszystkim z globalnego popytu na gaz, który rośnie wraz z ożywieniem gospodarczym.

Bruksela przyznała, że zaobserwowano niższe niż oczekiwano wolumeny gazu z Rosji co powoduje trudną sytuację na rynku przed nadchodzącą zimą i że choć Gazprom wywiązał się ze swoich długoterminowych umów z Europą, to nie zaoferował żadnych dodatkowych dostaw, by poprawić sytuację.


IAR/dad

"O granicach kompetencji UE nie może orzekać TSUE". Niemiecki ekspert krytycznie o roli Trybunału

13.10.2021 11:07
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie może orzekać o granicach kompetencji unijnych; jest to rola sądownictwa państw członkowskich - mówi w rozmowie z PAP były wykładowca ekonomii politycznej na Uniwersytecie w Mannheim, Roland Vaubel.

Polska podpisała list w obronie energetyki jądrowej

13.10.2021 12:31
Minister finansów Tadeusz Kościński oraz minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka wraz z 11 innymi ministrami krajów UE opublikowali w poniedziałek apel w sprawie rozwoju energetyki jądrowej w Europie w dzienniku "Le Figaro" oraz innych europejskich gazetach zatytułowany: "My, Europejczycy potrzebujemy energii jądrowej!".