X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unia Europejska wzmocni partnerstwo z NATO

28.11.2021 15:06
W odpowiedzi na kryzys na wschodniej granicy, Unia Europejska wzmocni partnerstwo z NATO. Zapowiedziała to w Wilnie szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która wraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem spotkała się dziś z władzami Litwy.
Audio
  • W odpowiedzi na kryzys na wschodniej granicy, Unia Europejska wzmocni partnerstwo z NATO. Materiał Kamila Zalewskiego (IAR)
Spotkanie na Litwie
Spotkanie na LitwiePAP/EPA/NATO HANDOUT

Podczas spotkania w Wilnie omówione zostały kwestie bezpieczeństwa w regionie i sytuacja na wschodniej granicy Unii Europejskiej z Białorusią. Ursula von der Leyen oświadczyła, że trwają prace nad zacieśnieniem współpracy między Unią Europejską i NATO. - Naszym celem jest odnowienie i zaktualizowanie politycznego zaangażowania na rzecz silnego partnerstwa Wspólnoty i Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedziała szefowa KE.

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda ostrzegał, że reżim Aleksandra Łukaszenki nie przestanie testować jedności państw zachodnich. - Jeśli sytuacja stanie się bardziej skomplikowana to nie wykluczamy konsultacji w sprawie czwartego artykułu NATO - zapowiedział litewski przywódca. Jego zdaniem niepokojąca jest też mobilizacja wojsk rosyjskich przy ukraińskiej granicy.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał Moskwę do deeskalacji tego typu działań. - To co widzimy to skoncentrowane siły, widzimy ciężką broń, uzbrojone jednostki wojskowe, widzimy artylerię, widzimy czołgi i drony, elektroniczne systemy obrony. Wreszcie obserwujemy dziesiątki tysięcy przygotowanych do walki żołnierzy - zaznaczył Stoltenberg. Dodał, że jeśli Moskwa zdecyduje się na użycie siły to musi liczyć się z konsekwencjami i przypomniał, że po nielegalnym zaanektowaniu Krymu w 2014 roku, na Rosję nałożono ciężkie sankcje gospodarcze i finansowe.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen jeszcze w niedzielę w Rydze spotkają się z premierem Łotwy Kriszjanisem Karinszem.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Unia Europejska NATO

Nowe zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa od wtorku

28.11.2021 11:40
Jest data obowiązywania nowych zasad przybywania do Zjednoczonego Królestwa. Ostrzejsze reguły wchodzą w życie od wtorku. Zamiast testu antygenowego, po przybyciu trzeba będzie wykonać test PCR. Do momentu uzyskania negatywnego rezultatu trzeba będzie pozostać w domowej kwarantannie.

Omikron u naszych sąsiadów? Potwierdzono kolejne przypadki nowego wariantu koronawirusa

28.11.2021 12:00
W Monachium potwierdzono dwa pierwsze w Niemczech przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron. Obaj podróżni przybyli do kraju 24 listopada samolotem z RPA – poinformował w sobotę wieczorem minister zdrowia Bawarii Klaus Holetschek (CSU).

Stanisław Żaryn: służby białoruskie prowadzą działania przeciwko naszym funkcjonariuszom na granicy

28.11.2021 15:00
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że białoruskie służby organizują i osłaniają ataki migrantów na granicę polsko-białoruską. W rozmowie z TVP Info wskazał, że nie tylko użyczają cudzoziemcom sprzętu i dostarczają kładki ułatwiające przechodzenie przez ogrodzenie, ale też podejmują bezpośrednie działania wymierzone w naszych funkcjonariuszy.