Redakcja Polska

Minister Zbigniew Rau spotkał się w Rydze z szefem hiszpańskiego MSZ

01.12.2021 11:54
Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau spotkał się w środę ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem Jose Albaresem w ramach zgromadzenia ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Rydze - podało na Twitterze polskie MSZ.
Minister Rau spotkał się w Rydze z szefem hiszpańskiego MSZ
Minister Rau spotkał się w Rydze z szefem hiszpańskiego MSZFot.: Tymon Markowski/MSZ. Źródło: Twitter/@MSZ_RP

Ministrowie zgodzili się co do potrzeby umacniania współpracy w dziedzinie polityki europejskiej i bezpieczeństwa - poinformowano we wpisie. 

Zostały także omówione przygotowania do szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie w 2022 roku, na którym ma zostać przedstawiona nowa koncepcja strategiczna NATO. O możliwych założeniach koncepcji strategicznej mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg we wtorek na konferencji prasowej w stolicy Łotwy.

 Drugi dzień spotkania szefów MSZ państw NATO w Rydze rozpoczął się od debaty z udziałem przedstawicieli Gruzji i Ukrainy. Jak podaje polskie MSZ, w jej trakcie poruszono zagadnienia bezpieczeństwa w regionie i wzmocnienia zdolności odstraszania w obliczu presji militarnej na Ukrainę.

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO rozpoczęło się we wtorek w Rydze, a jego zakończenie jest planowane na środę po południu. 


PAP/dad

Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Będzie obowiązywał przez trzy miesiące

01.12.2021 09:05
Jak wynika z opublikowanego rozporządzenia MSWiA, od 1 grudnia do 1 marca w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią obowiązywać będzie zakaz przebywania. 

Zniszczone maszty w okolicy Terespola. Szef MON: wezwiemy attaché obrony Białorusi

01.12.2021 10:20
"Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.

Białoruś: przeszukania u dziennikarzy, działaczy społecznych i polityków opozycji

01.12.2021 11:35
Przeszukania w mieszkaniach niezależnych dziennikarzy, działaczy społecznych i opozycyjnych polityków na Białorusi. Wiadomo, że kilka osób zostało przewiezionych na posterunki na przesłuchania.