X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Zbigniew Rau wystąpił na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ

15.03.2022 11:00
Szef polskiej dyplomacji wypowiadając się w charakterze przewodniczącego OBWE oskarżył Rosję o państwowy terroryzm. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ, do zrobienia wszystkiego co w jej mocy i zatrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Audio
  • Minister Zbigniew Rau wystąpił na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie [POSŁUCHAJ]
Zbigniew Rau przemawiał na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ
Zbigniew Rau przemawiał na forum Rady Bezpieczeństwa ONZForum/ANDREW KELLY

Przemawiając w Nowym Jorku, jako przewodniczący OBWE, minister przypomniał, że pod polskim kierownictwem organizacja starała się zapobiec inwazji i proponowała Rosji dialog.

Podkreślił również zbrodnie wojenne, których dokonuje Rosja na ukraińskich cywilach. Minister Zbigniew Rau zaapelował o jednoznaczne sprzeciwienie się agresorowi.

Podczas wystąpienia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau ocenił, że inwazja na Ukrainę okazała się strategiczną porażką Rosji. Szef polskiej dyplomacji ocenił, że działania Rosji wobec cywilów stanowią „państwowy terroryzm”. Minister Zbigniew Rau wystąpił na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Niemal całe swoje wystąpienie poświęcił wojnie na Ukrainie.

Powiedział, że rosyjska inwazja była niesprowokowana i bezpodstawna. „Ta operacja została źle przygotowana i wykonana okazała się strategiczną i taktyczną porażką” - mówił minister.
Dodał, że porażki na froncie sprawiły, że Rosja zmieniła taktykę i wzięła na cel ataków infrastrukturę oraz cywilów. „To jest godne ubolewania, karygodne i stanowi państwowy terroryzm” - mówił minister Rau i wezwał społeczność międzynarodową do działania.

Szef polskiej dyplomacji cytował słowa Eliego Wiesela, że obojętność jest sojusznikiem wroga. Zbigniew Rau wezwał Rosję do respektowania międzynarodowych zobowiązań i wyraził poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

IAR/PP

Kolejne sankcje UE wobec Rosji wejdą w życie. Znamy szczegóły

15.03.2022 08:05
We wtorek kolejne sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji wejdą w życie wraz z publikacją w Dzienniku Urzędowym. W poniedziałek zaakceptowali je ambasadorowie krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli.

Portal śledczy: Francja sprzedawała Rosji sprzęt wojskowy wykorzystywany na wojnie w Ukrainie

15.03.2022 12:50
Francja w latach 2014-2020 roku sprzedawała Rosji sprzęt wojskowy mimo embarga. Sprzęt ten jest wykorzystywany na wojnie w Ukrainie – podał w poniedziałek portal śledczy stowarzyszenia Disclose.