Polskie Radio
Section05
embargo

SONDAŻ Prezydent Andrzej Duda liderem zaufania. Spadek Trzaskowskiego

Andrzej Duda wyprzedził Rafała Trzaskowskiego i powrócił na pierwsze miejsce w rankingu zaufania do osób publicznych. Swoje notowania poprawili premier Mateusz Morawiecki i lider PO Donald Tusk - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Ponadto na uwagę zasługują notowania Michała Kołodziejczaka. Lider Agrounii zanotował potężny wzrost nieufności o 22,4 pkt do poziomu 64,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda embargo rolnictwo rolnicy zboże polityka

Embargo na ukraińskie zboże. Prezydent: polski rząd musiał podjąć radykalne decyzje wspierające rolników

- Decyzja rządu, aby utrzymać zakaz sprzedaży zboża ukraińskiego na polskim rynku była słuszna; natomiast trzeba czynić wszystko, żeby tranzyt tego zboża do najuboższych krajów świata był jak największy - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP1 w programie "Tydzień".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda embargo rolnictwo rolnicy zboże GOSPODARKA

Embargo na ukraińskie zboże. Szef MON: Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej sprawie konsekwentne

Spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski. My natomiast musimy chronić interesów polskich rolników - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej sprawie konsekwentne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak zboże rolnictwo rolnicy embargo polityka Prawo i Sprawiedliwość

Embargo na ukraińskie zboże. Andrzej Duda: ze smutkiem obserwuję brak zrozumienia ze strony ukraińskiej

Prezydent Andrzej Duda, mówiąc o sprawie embarga na ukraińskie zboże, podkreślił, że w interesie państwa polskiego jest to, żeby polski rolnik był bezpieczny i mógł spokojnie realizować swoje zadania. - Tranzyt przez Polskę ukraińskiego zboża cały czas trwa. Zboże to idzie w świat. Nie chcemy tylko, aby zalewało nasz rynek - zaznaczał.
Zobacz więcej na temat:  polityka Ukraina zboże Andrzej Duda ONZ embargo ŚWIAT Europa