X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem." Życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej

17.04.2022 09:00
Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyli świąteczne życzenia rodakom, a także wszystkim uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w Polsce.
Audio
  • Życzenia wielkanocne od Pary Prezydenckiej [posłuchaj]
Życzenia wielkanocne złożyła para prezydencka
Życzenia wielkanocne złożyła para prezydenckaJakub Szymczuk/KPRP

"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - podkreślili życząc, by w każdym sercu zagościły pokój, nadzieja, jedność i braterstwo.

Prezydent powiedział, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu, głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości. "Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił" - dodał Andrzej Duda

Para prezydencka apelowała by jak co roku pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, wskazując, że dzięki nim pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom. W szczególny sposób pozdrowiła osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. "Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta" - powiedział prezydent. Para prezydencka skierowała też życzenia do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc wszystkim osobom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną na Ukrainie.

Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że w tym roku w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. "Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie" - powiedziała.

IAR/ks

Tradycje świąteczne – nasze niematerialne dziedzictwo kulturowe

16.04.2022 22:57
Święta Wielkiej Nocy to czas, w którym szczególną wagę przywiązujemy do obrzędów i tradycji, kultywując je z pokolenia na pokolenie.

Brat Cordian Szwarc o wspólnych świętach Polaków i Ukraińców

17.04.2022 08:34
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki powiedział, że Kościół rzymskokatolicki w Polsce zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Wielkanocy

Nowojorska Polonia święcąc wielkanocne pokarmy upowszechnia ten obyczaj za oceanem

17.04.2022 09:46
Amerykańscy księża zwracają uwagę, że liczna mniejszość z Polski przyczynia się do upowszechnienia tego obyczaju w Stanach Zjednoczonych