X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Finlandii planuje zadzwonić do Putina. "Poinformuję go o naszym wejściu do NATO"

14.05.2022 14:14
W wywiadzie dla szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet" prezydent Finlandii Sauli Niinisto oświadczył, że ma zamiar osobiście zawiadomić prezydenta Rosji o akcesji do Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Zadzwonię do Władimira Putina i poinformuję o naszym wejściu do NATO - zapowiedział.
Finlandia i Szwecja chcą wstąpić do NATO
Finlandia i Szwecja chcą wstąpić do NATO shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Prezydent Sauli Niinisto, który często rozmawiał z Putinem, uważa że w przyszłości możliwa jest kontynuacja dialogu z Rosją, ale "nie będzie powrotu do dawnych czasów". - Sądzę, że Rosji również będzie zależeć, aby nie mieć przez cały czas dużego napięcia przy granicy. Codzienne sprawy można załatwiać pragmatycznie - podkreślił.

W opinii fińskiego polityka "w interesie Finlandii oraz NATO jest, aby tych napięć było jak najmniej".

Finlandia spodziewa się ataku hybrydowego

Według Sauli Niinisto można było spodziewać się, że Kreml po deklaracji fińskich władz o chęci wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, będzie straszył konsekwencjami. - Nie sądzę, by doszło do wojskowej ofensywy. Atak hybrydowy jest możliwy - stwierdził prezydent. Dodał, że ze strony Rosji może dojść także do naruszenia granicy.

Sauli Niinisto wyraził przekonanie, że Finlandia otrzymała wystarczające obietnice wsparcia ze strony państw NATO w okresie akcesyjnym.

W czwartek prezydent i premier Finlandii we wspólnym oświadczeniu ogłosili, że ich kraj powinien ubiegać się o członkostwo w NATO możliwie jak najszybciej. W konsekwencji Rosja podjęła decyzję o odcięciu kraju od dostaw prądu.

PAP/ho

Zobacz więcej na temat: Finlandia NATO Rosja Bałtyk

Biały Dom popiera aplikację Finlandii i Szwecji do NATO. "Od dawna współpracują w sferze militarnej"

13.05.2022 09:32
Biały Dom poinformował, że jeśli Finlandia i Szwecja złożą wnioski w sprawie przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, to uzyskają poparcie Stanów Zjednoczonych. Rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki oceniła, że chęć przystąpienia obu krajów do paktu jest skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W Wilnie odbyła się trzecia Litewsko-Polska Rada Ministrów Obrony

13.05.2022 14:26
W trakcie spotkania ministrowie obrony Polski i Litwy omówili między innymi kwestie zagrożeń dla wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także zbliżający się szczyt NATO w Madrycie.

Szefowa szwedzkiego MSZ zaskoczona wypowiedzią prezydenta Turcji ws. członkostwa kraju w NATO

13.05.2022 18:00
Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że "nie możemy pozytywnie rozpatrywać próby dołączenia do NATO przez Szwecję i Finlandię, ponieważ są one schronieniem dla wielu organizacji terrorystycznych"

Rosja wstrzymała dostawy prądu do Finlandii. To odwet za chęć przystąpienia do NATO

14.05.2022 12:18
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, Finlandia została odcięta od dostaw prądu z Rosji. Od dziś nie dostarcza go RAO Nordic, spółka-córka państwowego rosyjskiego holdingu elektrycznego Inter RAO.