Polskie Radio
Section05
relacje polsko-litewskie

"Nasze relacje mogą stać się wzorem dla innych państw". Prezydent Litwy z wizytą w Polsce

- Wszystkie problemy można z łatwością rozwiązać, kiedy podchodzi się do siebie ze wzajemnym szacunkiem. Polska i Litwa mają wobec siebie całkowity szacunek i zrozumienie - powiedział w niedzielę w Krakowie prezydent Litwy Gitanas Nauseda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Litwa Gitanas Nauseda prezydent Andrzej Duda relacje polsko-litewskie

"Czas związania naszych narodów, był dla nas czasem najlepszym". Andrzej Duda podczas wizyty prezydenta Litwy

- Odwiedzamy dwa światy: polsko-litewskiej historii i polsko-litewskiej współczesności. Czas związania naszych obojga narodów, był dla nas czasem najlepszym - zaznaczył w niedzielę prezydent Andrzej Duda odnosząc się do wizyty prezydenta Litwy Gitanas Nauseda w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Litwa Gitanas Nauseda Andrzej Duda prezydent relacje polsko-litewskie

Szef MON: Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa regionu

Wojskowe relacje Polski i Litwy są bardzo bliskie - ocenili szefowie resortów obrony Polski i Litwy Mariusz Błaszczak i Arvydas Anusauskas po spotkaniu w Warszawie. Ministrowie zapewnili, że oba państwa podzielają ocenę zagrożeń bezpieczeństwa w regionie i wspólnie chcą im przeciwdziałać.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-litewskie wojsko służby i bezpieczeństwo NATO Litwa POLSKA MON Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

Ćwierć wieku działalności Instytutu Polskiego w Wilnie. Placówka podejmuje trudne polsko-litewskie sprawy

1 lutego 1996 roku działalność rozpoczął Instytut Polski w Wilnie. Placówka zajmuje się nie tylko promocją polskiej kultury i nauki, ale podejmuje też trudne polsko-litewskie sprawy. - 25 lat istnienia Instytutu w Wilnie to około dwa i pół tysiąca zorganizowanych wydarzeń mówi IAR szefowa placówki Dorota Mamaj.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa relacje polsko-litewskie Polacy za granicą Europa