X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja wstrzymała dostawy prądu do Finlandii. To odwet za chęć przystąpienia do NATO

14.05.2022 12:18
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, Finlandia została odcięta od dostaw prądu z Rosji. Od dziś nie dostarcza go RAO Nordic, spółka-córka państwowego rosyjskiego holdingu elektrycznego Inter RAO.
Rosja wstrzymała dostawy prądu do Finlandii
Rosja wstrzymała dostawy prądu do FinlandiiShutterstock/tarczas

Dziennik "Helsingin Sanomat" potwierdził tę informację u operatora fińskiej sieci energetycznej, Fingrid. Wczoraj władze RAO Nordic twierdziły, że nie otrzymały zapłaty za energię dostarczoną w maju i zapewniały, że w związku z tym nie są w stanie płacić za prąd importowany z Rosji.

Do wstrzymania dostaw doszło dwa dni po tym, jak prezydent i premier Finlandii oświadczyli, że kraj powinien jak najszybciej złożyć wniosek o przyjęcie do NATO.

Fingrid jeszcze wczoraj zapewniał, że Finlandia jest przygotowana na wypadek odcięcia rosyjskich dostaw. Kraj ten sprowadza z Rosji mniej niż 10 procent energii elektrycznej.

Odwet za chęć akcesji do NATO

Finlandia rozpoczęła przygotowania do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim, o czym poinformowali prezydent i premier tego kraju. Powodem jest agresywna polityka Rosji i jej inwazja na Ukrainę.

Sekretarz generalny NATO już zapowiedział, że proces przyjmowania Finlandii odbędzie się szybko i sprawnie. Dyplomaci z kwatery głównej, z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia mówią o szybkiej ścieżce na każdym z etapów.

IAR/ep

Grupa Orlen chce zbudować farmy wiatrowe na litewskiej części Bałtyku

25.04.2022 14:57
PKN Orlen zamierza wystartować na Litwie w aukcji na koncesje na morskie farmy wiatrowej, analizuje także możliwość budowy lądowych mocy wiatrowych wokół rafinerii w Możejkach - poinformował w poniedziałek w Wilnie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Polska chce przyspieszyć derusyfikację energetyki UE. Anna Moskwa: chcemy wypracować wspólną strategię

09.05.2022 11:07
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa mówi, że Polska chce, by kraje UE wypracowały wspólne stanowisko w sprawie tak zwanego rosyjskiego EU ETS. Zasada jest prosta, jeśli kupujemy gaz z Rosji, to musimy ponosić za to opłaty. Taki sam mechanizm jest w przypadku opłat za emisję CO2. Emitujemy, to musimy za to płacić. Chcemy naszą propozycję oprzeć na mechanizmie znanym już w UE - wskazuje minister w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wejście w życie unijnego embarga na ropę nasili recesję w Rosji

10.05.2022 11:44
Rosyjska gospodarka przez wojnę z Ukrainą oraz europejskie sankcje skurczy się w tym roku o ok. 15-20 proc. – prognozuje ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Siemens deklaruje, że porzuci biznes w Rosji

13.05.2022 10:43
Niemiecki koncern Siemens podjął decyzję o wycofaniu się z działalności na terenie Rosji. Siemens był wielokrotnie oskarżany o bycie negatywnym bohaterem w procesie obchodzenia sankcji europejskich na Rosję.