Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: destabilizacja relacji polsko-ukraińskich priorytetem Rosji

29.01.2023 16:23
Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich, stosunków między narodami i prezydentami obu krajów są priorytetem dla Rosji – napisał w niedzielę na Twitterze minister Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Żaryn: propaganda rosyjska eksploatuje fałszywe treści dotyczące Polski, wprowadzając w błąd odbiorców
Żaryn: propaganda rosyjska eksploatuje fałszywe treści dotyczące Polski, wprowadzając w błąd odbiorcówPaweł Supernak/PAP

"Rosyjskie ośrodki propagandowe nie przestają atakować Polski kwestionując szczerość relacji Polski i Ukrainy i intencje stojące za polską pomocą dla Ukrainy. Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich stosunków między narodami i prezydentami polski Andrzejem Dudą i Wołodymyrem Zełenskim, to priorytet dla Rosji" – czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

Stanisław Żaryn wskazał, że "realizujący propagandowe cele Kremla, aktywny w rosyjskich mediach państwowych Jakow Kedmi występując w programie propagandowym Władimira Sołowiowa postanowił "obnażyć tajne marzenie Polski o pokonaniu Ukrainy". 

Zwrócił uwagę, że "Kedmi insynuuje, że Polska "udaje wsparcie dla Ukrainy" skrycie marząc o jej "całkowitej klęsce".

"Według tez izraelsko-rosyjskiego propagandysty Polska jest obłudna wobec Ukrainy, liczy na sukces armii Federacji Rosyjskiej, dzięki któremu będzie mogła odzyskać +swoje rodzime ziemie+. (…) Pokonanie Ukrainy przyniesie korzyści ekonomiczne Polsce, która stanie się beneficjentem zachodniej pomocy przejmując po Ukrainie funkcję kraju buforowego oddzielającego UE od Rosji" – zrelacjonował m.in. Żaryn.

Ocenił, że "promowana przez Kedmiego narracja zawiera kłamliwy atak na Polskę i wpisuje się w stały trend rosyjskiej propagandy, która próbuje wykazywać, że Warszawa jest wrogo nastawiona do Kijowa i zakulisowo działa na rzecz realizacji własnych interesów kosztem Ukrainy".

PAP/ks

"Mordowanie cywilów od zawsze dobrze wychodziło Rosji". Stanisław Żaryn o ataku na blok w Dnieprze

16.01.2023 15:36
Mordowanie cywilów od zawsze dobrze wychodziło Rosji – napisał w poniedziałek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Alert informacyjny o oczernianiu przez Rosję polskich sił zbrojnych

21.01.2023 17:13
Alert informacyjny dotyczący oczerniania polskich sił zbrojnych przez Rosję zamieścił w sobotę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Wciąż eksploatowany jest temat powołań na ćwiczenia wojskowe, a działania te mają osłabić nasz kraj - podkrślił.

Przewodnicząca KE: nie może być powrotu w energetycznym uzależnieniu do Rosji

29.01.2023 09:00
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do konsekwentnego przechodzenia na energię odnawialną. "W żadnym wypadku nie może być powrotu do uzależnienia od rosyjskich paliw kopalnych" - powiedziała w sobotę w Duesseldorfie.